Pewna wygrana w Częstochowie!

Pewna wygrana w Częstochowie! - Zdjęcie główne

Sport Koszykarze Doralu Nysy Kłodzko pewnie pokonali na wyjeździe AZS Częstochowa 80:64. O tak przekonującym zwycięstwie po raz kolejny w tym sezonie zdecydowała świetna w naszym wykonaniu IV kwarta.

Mimo przedostatniego miejsca w tabeli akademicy dzielnie stawiali opór, przez większość meczu nie pozwalając nam na zbudowanie większej przewagi. W pierwszych trzech odsłonach spotkanie było bardzo wyrównane, gra toczyła się punkt za punkt, a na minimalne prowadzenie na przemian wychodziła jedna bądź druga drużyna.

W końcowych minutach meczu nasza przewaga nie podlegała dyskusji osiągając wysoką wygraną. Najwięcej punktów dla Doralu zdobył Michał Weiss - 22pkt. jednak za udział w dzisiejszym zwycięstwie należy pochwalić wszystkich naszych zawodników.

W składzie naszej ekipy pojawił się Maciej Lepczyński lecz trener Tomasz Włodowski pozwolił jeszcze odpoczywać naszemu liderowi. Zwycięstwo w Częstochowie pokazuje, że nasza drużyna nadal prezentuje się w bardzo dobrej dyspozycji, mimo środowego zwycięstwa nad Openem nie zlekceważyliśmy niżej notowanego rywala tym samym odnosząc bardzo ważne zwycięstwo.

Po tej kolejce na pewno pozostaniemy na 4 pozycji w tabeli i z wielką uwagą będziemy się przyglądać poczynaniom naszych ligowych rywali. Kolejne spotkanie rozegramy już za tydzień, tym razem w kłodzku zmierzymy się z Pogonią Ruda Śląska.

AZS CZĘSTOCHOWA 64:80 DORAL NYSA KŁODZKO (17:18, 21:17, 20:22, 6:23)

Doral: Weiss 22 (4), Grygiel 20 (4), Lipiński 14, Ulrich 10, Płatek 6, Radwański 5 (1), Obrzut 3, Kos 0