Nysa-Piast 2:0

Nysa-Piast 2:0 - Zdjęcie główne

SportJuniorzy z Kłodzka ograli rywali zza miedzy

Juniorzy z Kłodzka ograli rywali zza miedzy

W juniorskich derbach powiatu kłodzkiego lepsi okazali się kłodzczanie, którzy wygrali 2:0 z Piastem Nowa Ruda (zdjęcie). Spotkanie było wyrównane, ale to piłkarze Jacka Piwowara stwarzali więcej groźnych sytuacji pod bramką rywali. W 43 minucie Nysa objęła prowadzenie po indywidualnej akcji Tracza, który uderzył na bramkę, a jego strzał dobił Kamil Suski. Tracz mógł ustrzelić hat-tricka, bo w pierwszej części gry zmarnował dwie stuprocentowe sytuacje. Do bramki Piasta trafił dopiero w 60 minucie, ustalając wynik meczu na 2:0. - Wszyscy zagrali dobry mecz. Graliśmy ambitnie,chociaż rywal był wymagający. Groźnie atakowaliśmy i potrafiliśmy to wykorzystać. Cieszą ciężko wywalczone trzy punkty - powiedział po meczu strzelec drugiego gola. Trzy punkty zainkasowała także Polonia Bystrzyca Kłodzka, która pokonała 2:1 Zamek Kamieniec Ząbkowicki po golach Marcina Mirzyńskiego oraz Mateusza Grudnia. Warto dodać, że z powodu czerwonej kartki jaką w poprzedniej kolejce dostał bystrzycki bramkarz Damian Ziarko, całe spotkanie między słupkami rozegrał nominalny napastnik, Konrad Bugara. Zwycięstwo sprawiło, że zawodnicy z Bystrzycy Kłodzkiej awansowali na drugie miejsce w tabeli ligi okręgowej juniorów starszych. Wysokiej porażki doznała za to Iskra Jaszkowa, która na wyjedzie uległa 0:4 MKS-owi Szczawno -Zdrój.