Koszykówka: Porażka u siebie

Koszykówka: Porażka u siebie - Zdjęcie główne

SportDoral Nysa Kłodzko przegrał w sobotę z Sudetami Jelenia Góra 69:86.

Doral Nysa Kłodzko przegrał w sobotę z Sudetami Jelenia Góra 69:86

W pierwszej kwarcie kłodzcy zawodnicy grali bardzo słabo. Większość z ich rzutów okazywała się niecelna. Po 10 minutach gospodarze przegrywali 8 punktami.

Koszykarze Doralu w drugiej kwarcie próbowali odrobić straty. W 14 minucie kłodzczanie zbliżyli się na 5 punktów do Sudetów. Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Sudetów przechodzili mały kryzys. Doralowcy mieli szansę odrobić straty jednak notorycznie nie trafiali do kosza. Ostatecznie po 20 minutach na tablicy widniał wynik 27:33.

Trzecia kwarta to systematyczne powiększanie przewagi przez drużynę z Jeleniej Góry. W ciągu 10 minut goście powiększyli przewagę do 18 punktów.

Na 5 minut przed końcem kłodzczanie przegrywali aż 23 punktami i stało się oczywistym, kto wygra to spotkanie.

Wśród zawodników Doralu 19 punktów zdobył Jarosław Bartkowiak zanotował również dwie zbiórki. Natomiast Jakub Gadomski spod kosza zbierał aż 7 razy (5 w ataku) i zanotował aż 14 punktów na swoim koncie.

W drużynie jeleniogórzan jednym z najważniejszych graczy był Rafał Niesobski (18 punktów i dwie zbiórki).

Doral zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli.