Koszykówka: Awans Doralu

Koszykówka: Awans Doralu - Zdjęcie główne

SportDoral Zetkama Nysa Kłodzko wygrał z Sudetami Jelenią Górą 79:73 w I rundzie Pucharu Polski.

Kłodzka drużyna mecz rozpoczęła mocnym akcentem doprowadzając do stanu 5:0, chwilę później jeleniogórzanie wyszli po raz pierwszy i jak się później okazało ostatni raz na prowadzenie. Pierwsza kwarta zakończyła się 8 pkt przewagą gospodarzy.

W drugiej kwarcie jeleniogórzanie próbowali odrabiać straty. Jednak zmniejszenie przewagi do 2 punktów to wszystko na co było ich stać.

Drugą połowę meczu Doral rozpoczął bardzo dobrze wychodząc na bezpieczne, 17 punktowe prowadzenie. W ostatniej kwarcie dla jeleniogórzan była bardzo udana, lecz kłodzczanie nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa.

DORAL ZETKAMA NYSA KŁODZKO - SUDETY JELENIA GÓRA 79:73 (24:16, 17:18, 22:12, 16:27)
Doral Zetkama Nysa Kłodzko: Józefowicz 13 (1), Wiess 11 (1), Lipiński 7, Kruk 2, Zubik 2, Ulrich 2, Radwański 0.
Sudety Jelenia Góra: Niesobski 34 (4), Budziński 13 (1), Kijanowski 7, Bukowiecki 5, Maryniewski 4, Wilusz 4, Kozak 3, Kołtuń 3, Ostrowski 0.