Hanna Mazur UKS-u Orlica Duszniki-Zdrój wróciła z Wenecji z czterema medalami

Hanna Mazur UKS-u Orlica Duszniki-Zdrój wróciła z Wenecji z czterema medalami - Zdjęcie główne

Zawodniczka Orlicy na najwyższym stopniu podium stanęła w short tracku, w rywalizacji na dystansie 1500 metrów.

Sport Złoto, dwa srebra i brąz. Nasza łyżwiarka zaliczyła znakomity start

Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy – EYOF Friuli Venezia Giulia 2023 okazał się rekordowy pod względem medali zdobytych przez reprezentację Polski. W sumie biało-czerwoni wywalczyli 14 krążków. Aż cztery medale, w tym jedyny złoty, zdobyła Hanna Mazur z UKS-u Orlica Duszniki-Zdrój.

Zawodniczka Orlicy na najwyższym stopniu podium stanęła w short tracku, w rywalizacji na dystansie 1500 metrów. W walce o złoty medal pokonała klubową koleżankę – Kornelię Woźniak. Srebro wywalczyła na 1000 metrów oraz w sztafecie z Kornelią Woźniak, Dominikiem Palenceuszem i Krzysztofem Mądrym. Brązowy medal padły łupem naszej utytułowanej łyżwiarki na torze krótkim (short track), na 500 metrów.

Short track nie jest jedyną dyscypliną, którą uprawia Hanna Mazur. Sportsmenka rozpoczynała od jazdy szybkiej na rolkach, później był short track, a jest jeszcze łyżwiarstwo szybkie. Na treningi duszniczanka poświęca większość wolnego czasu. Poza tym lubi pograć dla relaksu na komputerze.

UKS Orlica Duszniki-Zdrój, w którym trenują Hana i Kornelia, to klub z ponad 20-letnią tradycją, w którym szkolą się zawodnicy i zawodniczki nie tylko z Dusznik, ale także z okolicznych miejscowości.