Elton za trzy punkty, kanonada Bielawianki

Elton za trzy punkty, kanonada Bielawianki - Zdjęcie główne

Brazylijczyk Elton Oliveira zapewnił Lechii Dzierżoniów zwycięstwo nad Moto Jelcz Oława

SportZarówno Bielawianka Bielawa, jak i Lechia Dzierżoniów wygrały swoje mecze i na szczycie tabeli zachowany został status quo. Ważne zwycięstwa odniosły Piast Nowa Ruda i Orzeł Ząbkowice Śląskie. Piast pewnie pokonał Orla Lubawkę, który kontynuuje serię porażek, a Orzeł wygrał z Piastem Żerniki, który tym samym przegrał trzeci mecz z rzędu.

IV LIGA – GRUPA WSCHÓD LECHIA DZIERŻONIÓW – MOTO JELCZ OŁAWA 1:0 (1:0) Bramka: 1:0 Elton Oliveira (27). Trzynasta kolejka rozpoczęła się w Dzierżoniowie, gdzie druga w tabeli Lechia rywalizowała z czwartym Moto Jelczem Oława. W pierwszych minutach lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy za sprawą Rafała Daleckiego i Janusza Gancarczyka zmusili do wysiłku Seweryna Derbisza. Bramkarz Lechii spisywał się bez zarzutu. Gospodarze zagrażali głównie po stałych fragmentach gry, gdy dobrze dośrodkowywał Mateusz Zatwarnicki. Pierwszą bramkę zdobyli jednak po indywidualnej akcji Brazylijczyka Eltona Oliveiry, który pokonał Radosława Florczyka strzałem zza pola karnego. Oławianie mogli szybko odpowiedzieć. Prawą stroną ruszył Janusz Gancarczyk, minął obrońcę i dograł do Bartłomieja Musiała. Ten jednak nieczysto trafił w piłkę i skończyło się na rzucie rożnym. Do przerwy wynik już się nie zmienił. Po godzinie gry Lechia mogła prowadzić różnicą dwóch bramek, ale gości uratowała poprzeczka. W 75. minucie faulowany tuż przed polem karnym był Musiał. Do piłki podszedł Gancarczyk, ale uderzył zbyt lekko i nie sprawił problemów Derbiszowi. Chwilę później zakotłowało się pod bramką Moto Jelcza, lecz dwa strzały Marcina Orłowskiego z bliskiej odległości obronił Florczyk. Ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Lechii. Była to dziesiąta wygrana podopiecznych Pawła Sibika. BIELAWIANKA BIELAWA – MECHANIK BRZEZINA 10:0 (3:0) Bramki: 1:0 Adrian Niewiadomski (23), 2:0 Bartłomiej Cegiełka (27), 3:0 Patryk Drożyński (45), 4:0 Adam Bońkowski (46), 5:0 Mateusz Kuriata (48), 6:0 Adrian Niewiadomski (66), 7:0 Bartłomiej Cegiełka (76), 8:0 Bartłomiej Cegiełka (85), 9:0 Adrian Niewiadomski (87), 10:0 Patryk Drożyński (89). W pojedynku pierwszej Bielawianki Bielawa z szóstym Mechanikiem Brzezina bezbramkowy remis utrzymywał się przez ponad dwadzieścia minut. W 23. minucie wynik otworzył Adrian Niewiadomski, który wyskoczył najwyżej w polu karnym i strzałem głową pokonał Mateusza Pitka. Po chwili drugą bramkę zdobył Bartłomiej Cegiełka, popisując się pięknym uderzeniem z dystansu. Tuż przed końcem pierwszej połowy prowadzenie podwyższył Patryk Drożyński, trafiając po strzale głową. Po trzech minutach drugiej odsłony Bielawianka prowadziła już różnicą pięciu bramek. Do siatki trafili Adam Bońkowski i Mateusz Kuriata. Goście całkowicie stracili ochotę do gry i miejscowi w ostatnich dwudziestu pięciu minutach strzelili pięć goli. Na listę strzelców po dwa razy wpisali się Niewiadomski i Cegiełka, tym samym obaj skompletowali hat-tricka, a także Drożyński, czyli najlepszy strzelec ligi. Do tej pory napastnik zdobył dziewiętnaście bramek, a Bielawianka może poszczycić się najlepszą ofensywą w rozgrywkach. Strzeliła już pięćdziesiąt siedem goli. PIAST NOWA RUDA – ORZEŁ LUBAWKA 4:0 (2:0) Bramki: 1:0 Artur Osicki (13-rzut karny), 2:0 Falcao Hipolito (41), 3:0 Marcel Schmidt (59), 4:0 Bartosz Chabrowski (78). Jedenasty w tabeli Piast Nowa Ruda podejmował Orła Lubawkę, który przegrał sześć meczów z rzędu. Noworudzianie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Przed upływem kwadransa gry faulowany w polu karnym był Falcao Hipolito, a jedenastkę pewnym strzałem w prawy róg wykorzystał Artur Osicki. Ponad dziesięć minut później bliski podwyższenia wyniku był Łukasz Kalka, ale trafił w słupek. Z biegiem czasu zaczęli odgryzać się goście, ale bardzo dobrze w bramce Piasta spisywał się Szymon Stec. W 41. minucie Piast podwyższył prowadzenie za sprawą Brazylijczyka Falcao Hipolito, który minął dwóch przeciwników i strzałem tuż przy słupku pokonał Damiana Michnę. W drugiej połowie gospodarze także zdobyli dwie bramki. W 59. minucie z dystansu przymierzył Marcel Schmidt, natomiast w 78. minucie wynik ustalił Bartosz Chabrowski, wykorzystując podanie rezerwowego Adriana Jeziorskiego. Dzięki wygranej podopieczni Przemysława Malczyka awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli, a Orzeł na dobre ugrzązł w strefie spadkowej. ORZEŁ ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE – PIAST ŻERNIKI 4:2 (3:1) Bramki: 0:1 Mateusz Mojka (10-rzut karny), 1:1 Łukasz Maciejewski (13), 2:1 Seweryn Raszpla (28), 3:1 Dawid Kuriata (30), 4:1 Paweł Moskal (48), 4:2 Mateusz Magusiak (77-rzut karny). SOKÓŁ MARCINKOWICE – NYSA KŁODZKO 5:1 (3:0) Bramki: 1:0 Filip Barski (7-samobójcza), 2:0 Kacper Siekanowicz (24), 3:0 Tomasz Rudolf (38), 4:0 Michał Góral (51), 4:1 Mikołaj Kotfas (67), 5:1 Michał Góral (80). GKS MIRKÓW/DŁUGOŁĘKA – UNIA BARDO 1:2 (1:1) Bramki: 0:1 Daniel Malczyk (37), 1:1 Grzegorz Zygadło (42), 1:2 Kamil Sojka (81). LKS BYSTRZYCA GÓRNA – AKS STRZEGOM 2:5 (0:3) Bramki: 0:1 Damian Migalski (23), 0:2 Szymon Cukier (33), 0:3 Damian Bogacz (43), 0:4 Damian Migalski (56), 0:5 Roland Emeka (65), 1:5 Italo Rocha (82), 2:5 Italo Rocha (90+2). SOKÓŁ WIELKA LIPA – MKP WOŁÓW 1:2 Bramki: 0:1 Kamil Żbik, 1:1 Bartłomiej Ożga, 1:2 Kamil Moskwa. ORZEŁ PRUSICE – POGOŃ PIESZYCE 4:3 POLONIA TRZEBNICA – PAUZA W 14. kolejce (24/25 października) zagrają w sobotę o godz. 13: Strzegom – Prusice, o godz. 15: Brzezina – Marcinkowice, Kłodzko – Nowa Ruda, Wołów – Bielawa, Bardo – Ząbkowice Śląskie, Żerniki – Bystrzyca Górna, Oława – Mirków/Długołęka, Trzebnica – Wielka Lipa, w niedzielę o godz. 14:30: Lubawka – Dzierżoniów. MACIEJ PAWŁOWSKI Brazylijczyk Elton Oliveira zapewnił Lechii Dzierżoniów zwycięstwo nad Moto Jelczem Oława, fot. Lechia Dzierżoniów