Doral wygrał z wiceliderem!

Sport Wielka niespodzianka na kłodzkim parkiecie.

Kłodzcy koszykarze sprawili wielką niespodziankę. Wygrali z Pogonią Prudnik - dotychczasowym wiceliderem 2. ligi.

Zespół Doralu Nysy Kłodzko wygrał wczoraj wieczorem z Pogonią Prudnik różnicą 9 punktów. Początek meczu w hali KCKSiR nie był jednak pomyślny dla gospodarzy. Pierwszą kwartę kłodzczanie przegrali dwoma punktami.

Kłodzczanie wyszli na prowadzenie w 14 minucie. Od tej chwili oba zespoły grały punkt za punkt. Przed przerwą prudniczanie zdołali jednak zachować minimalną (jednopunktową) przewagę za sprawą rzutu Lepczyńskiego.

Trzecia część spotkania to popis kłodzczan. Na 11 minut przed zakończeniem prowadzili nawet różnicą 14 punktów. W ostatniej kwarcie prudniczanie próbowali odrobić straty. Doral obronił jednak wygraną i wygrał 84:75.

Najlepiej w drużynie Doralu spisał się Robert Cieśla, który zdobył 26 punktów. Szymon Kunia z Pogoni Prudnik uzyskał aż 31 punktów.

Doral Nysa Kłodzko - Pogoń Prudnik 84:75 (20:22, 16:15, 22:10, 26:28)

Doral Nysa Kłodzko: R.Cieśla 26(7x3), J.Gadomski 11, M.Kowalski 10(1x3) , Cz. Radwański 8(2x3), J.Bartkowiak 8, M.Weiss 7(1x3), A.Barycza 7, P. Magdziarz 5(1x3), B.Wyrwas 2.

Pogoń Prudnik: S. Kucia 31 (3x3), J. Pawłowski 17, M. Łakis 14 (2x3), M. Lepczyński 7 (1x3), M. Lipiński 3 (1x3), K. Bolibrzuch 2, T. Łakis 1, B. Trytek 0, K. Stalicki 0.