1:1 z liderem

1:1 z liderem - Zdjęcie główne

SportNysa Kłodzko zremisowała, Polonia Bystrzyca skorzystała

Nysa Kłodzko zremisowała, Polonia Bystrzyca skorzystała

W klasie okręgowej juniorów starszych Polonia Bystrzyca Kłodzka odrobiła dwa oczka do lidera. Bystrzyczanie wygrali na wyjeździe 3:0 z LKSem Bystrzyca Górna (gole: Mateusz Grudzień, Dawid Duplaga i Daniel Salitra). Punkt plasującemu się na pierwszym miejscu w tabeli Szczytowi urwała Nysa Kłodzko, która na własnym boisku zremisowała z liderem z Boguszowa 1:1 (zdjęcie). Przed meczem zespół Jacka Piwowara remis wziąłby w ciemno, jednak po 90 minutach kłodzczanie mogli czuć niedosyt. Gospodarze wyszli na prowadzeni po dośrodkowaniu Suskiego. Piłkę do siatki barkiem skierował Sasinowski. Po tej bramce spotkanie zaczęło się zaostrzać. Tuż przed przerwą Nysa straciła Zientala, gdy po jednej z przepychanek arbiter ukarał kłodzkiego piłkarza czerwoną kartką. W drugiej połowie osłabiona Nysa została zepchnięta do defensywy, co skończyło się wyrównaniem po stałym fragmencie gry. - Czujemy niedosyt, bo mogliśmy skupić się na grze, a nie ulegać prowokacjom rywali. Gdybyśmy grali w pełnym zestawieniu, to kto wie jakby zakończyłoby się to spotkanie – powiedział po meczu Kamil Suski. Pierwsze wiosenne zwycięstwo odnieśli juniorzy Piasta Nowa Ruda, którzy rozgromili 5:1 Karolinę Jaworzyna Śląska. Całkiem inne nastroje w Jaszkowej Dolnej. Iskra doznała wysokiej porażki, ulegając na własnym boisku 0:4 Victorii Świebodzice.