Reklama

Powiat Kłodzki. Seniorka oszukana na policjanta - straciła 71 tys. zł

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Shutterstock

Powiat Kłodzki. Seniorka oszukana na policjanta - straciła 71 tys. zł - Zdjęcie główne

Powiat Kłodzki: Przypominajmy seniorom o metodach oszustów! | foto Shutterstock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale 76-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego kilka dni temu została oszukana metodą na policjanta. Przestępca wykorzystał łatwowierność seniorki, która straciła przez to 71 tys. złotych.

Powiat Kłodzki. Jak informuje Joanna Bielak z kłodzkiej policji, kilka dni temu oszust zadzwonił do 76-letniej kobiety z powiatu kłodzkiego. Poinformował ją, że jest policjantem i powiedział, że jej dokumenty zostały podrobione w celu dokonania wypłaty pieniędzy znajdujących się na posiadanej przez nią lokacie. Nakazał jej założenie nowego konta w ustalonym banku i przelanie tam pieniędzy. 

Ostatecznie sprawca, po uzyskaniu od kobiety wszelkich danych osobowych i danych bankowych, przejął jej środki pieniężne w wysokości 71 tys. złotych.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przez osoby starsze, samotnie mieszkające. Prosimy o to, aby nie ufać nieznajomym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań, nie przekazywać im pieniędzy, czy podawać przez telefon swoich danych osobowych, innych danych wrażliwych 
– mówi aspirant sztabowy Joanna Bielak.

Policja przypomina i apeluje

Pamiętajmy, że oszustwa na szkodę osób starszych to niestety cały czas aktywny proceder, także na terenie naszego powiatu. Seniorzy najczęściej padają ofiarami przestępców podszywających się za policjantów, członków najbliższej rodzin, lekarzy, pracowników banku. 

Policja apeluje o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania do obcych: 

Zawracamy się do członków rodzin seniorów, sąsiadów, znajomych, by ci rozmawiali i przestrzegali ich przed działaniem oszustów. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach telefonicznie. Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Nigdy nie pośredniczą w przekazywaniu jakichkolwiek kwot. Nie proszą o dane do bankowości. 

Często pierwszą osobą, która ma kontakt z pokrzywdzonym seniorem jest pracownik banku:

Zwracamy się z prośbą także do pracowników banku, insynuacji finansowych, aby zachowali szczególną uwagę i czujność w sytuacjach, kiedy osoba w podeszłym wieku będzie wypłacała duże sumy pieniężne czy likwidowała różnego rodzaju lokaty. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń i obaw, co do próby wyłudzeń pieniędzy - natychmiast powiadamiajmy policję.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy