Reklama

Komendant Główny Policji wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie Odry

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KWP Wrocław

Komendant Główny Policji wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie Odry - Zdjęcie główne

Rejon wzdłuż rzeki na odcinku województwa dolnośląskiego opustoszał, osoby wędkujące zaprzestały połowu, a miłośnicy sportów wodnych zrezygnowali z tej formy aktywności. | foto KWP Wrocław

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Komendant Główny Policji wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie Odry. To aż milion złotych/

Komendant Główny Policji gen.insp. Jarosław Szymczyk wyznaczył nagrodę w wysokości 1 mln zł za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie Odry lub posiadającej istotne informacje, które mogą doprowadzić do ustalenia sprawców.

Informacje można przekazywać dzwoniąc m.in. pod specjalnie uruchomiony numer telefonu w związku z prowadzonymi czynnościami dotyczącymi skażenia rzeki Odra: 600 940 690.

Aby przekazać istotne informacje można także kontaktować się z każdą jednostką w kraju. Policja gwarantuje anonimowość.

 

W związku z działaniami prowadzonymi przez wyznaczone służby w celu wyjaśniania przyczyny śnięcia ryb w Odrze, Dolnośląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny we Wrocławiu poinformował, że na całej długości rzeki nie znajduje się kąpielisko lub miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli, które jest nadzorowane przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej i gwarantuje bezpieczne wejście do wody i kąpiel. Zaapelował również o nie spożywanie ryb wyłowionych w obrębie rzeki Odry ze względu na ewentualne zagrożenie zdrowia lub życia, do czasu wyjaśniania przez odpowiedni służby przyczyny śnięcia ryb.

Nad Odrą zrobiło się pusto

W związku z sytuacją na Odrze i pojawieniem się zagrożenia dla zdrowia mieszkańców i zwierząt, można zaobserwować, że rejon wzdłuż rzeki na odcinku województwa dolnośląskiego opustoszał, osoby wędkujące zaprzestały połowu, a miłośnicy sportów wodnych zrezygnowali z tej formy aktywności. Dolnośląscy wodniacy wciąż monitorują rejon rzeki i napotkane tam osoby informują o bieżącej sytuacji.

Policjanci apelują, aby osoby chcące wypoczywać nad rzeką, śledziły na bieżąco komunikaty Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Wód Polskich. Jeśli widzimy coś niepokojącego lub zauważymy miejsce z większą ilością śniętych ryb, dzwońmy na numer alarmowy 112.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy