reklama

Gmina Kłodzko. Totalnie pijany 36-latek wsiadł za kierownicę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva / ilustracyjne

Gmina Kłodzko. Totalnie pijany 36-latek wsiadł za kierownicę - Zdjęcie główne

foto Canva / ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnaleGmina Kłodzko: 36-letni kierowca został zatrzymany na na gorącym uczynku. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając ponad 3 promile alkoholu.
Reklama lokalna
reklama

Gmina Kłodzko. Pomimo wielu apeli policji, a także kontroli stanu trzeźwości, nadal na drogach powiatu kłodzkiego poruszają się osoby, które kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości, powodując zagrożenie na drodze.

W minioną niedzielę (27 sierpnia), policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 36-letniego mężczyznę, który pomimo spożytego alkoholu zdecydował się na kierowanie samochodem. Po przebadaniu kierującego policjanci stwierdzili, że jest nietrzeźwy i ma 3,19 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tłumaczył policjantom, że chciał tylko dojechać do domu. Funkcjonariusze uniemożliwili 36-latkowi dalsza jazdę. Teraz czekają go surowe konsekwencje karne i finansowe - informuje Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji. 

Grozi mu do 2 lat więzienia

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Policja przypomina

Stan po użyciu alkoholu zdefiniowany został w ustawie, jako stan który zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie osoby badanej  wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ alkoholu, albo obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm3.

Natomiast stan nietrzeźwości  występuje wówczas kiedy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 ‰ lub prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość, lub zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość.

Nietrzeźwi oraz znajdujący się w stanie po użyciu alkoholu kierujący pojazdami stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego każdy siadając za kierownicę pojazdu po spożyciu  alkoholu musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi wynikającymi z tego faktu
- dodaje policjantka. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama