Reklama

Zimowe gitary za nami

Opublikowano: śr, 6 lut 2013 09:32
Autor:

Zimowe gitary za nami - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Warsztaty za nami. Przeczytaj relację. 

Seria koncertów i warsztatów za nami. Do Dusznik-Zdroju przyjechali gitarzyści z całej Polski.

IV Zimowe Warsztaty Gitarowe z udziałem 25 uczestników z całej Polski, m.in. z Warszawy, Olsztyna i Wrocławia odbyły się w Dusznikach-Zdroju. Zajęcia trwały od 28 stycznia do 1 lutego.

Liczną grupę młodych gitarzystów stanowili młodzi gitarzyści ziemi kłodzkiej: Angelika Zalewska, Klaudia Cież, Jan Borcz, Julia Zaremba, Michał Ciamaga, Szymon Ciamaga, Justyna Maciejewska, Katarzyna Rychlicka, Bernadetta Kantor, Adam Jankowski i Michał Wdowiak. Wśród tegorocznych wykładowców znaleźli się: wirtuoz gitary Krzysztof Meisinger a także dr Jakub Niedoborek (Akademia Muzyczna w Katowicach oraz Uniwersytet im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie) i dr Bartłomiej Marusik (Akademia Muzyczna w Poznaniu). Wszyscy artyści wystąpili z porywającymi recitalami gitarowymi w dusznickim Dworku Chopina.

Młodzi adepci sztuki gry na gitarze uczestniczyli natomiast w lekcjach indywidualnych, wykładach, próbach zespołów kameralnych oraz orkiestrze gitarowej, którą poprowadził Witold Kozakowski. Ponadto uczestnicy warsztatów zwiedzili Muzeum Papiernictwa i wzięli udział w zajęciach czerpania papieru. Zwieńczeniem blisko tygodnia ferii z gitarą był koncert finałowy z udziałem wszystkich młodych gitarzystów w słynnym Dworku Chopina.

Nagrodę specjalną, ufundowaną przez władze Dusznik-Zdroju, dla najaktywniejszego gitarzysty, otrzymał Paweł Rybczyński z Wałbrzycha. Organizatorami IV Zimowych Warsztatów Gitarowych byli: Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Dusznikach-Zdroju, Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków w Wałbrzychu oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Patronat honorowy roztoczył Burmistrz Dusznik-Zdroju Andrzej Rymarczyk. Jednym z patronów medialnych był portal Klodzko24.eu

Wit

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy