Reklama

W ramach współpracy przygranicznej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W ramach współpracy przygranicznej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Z trasy koncertowej Chóru Sołtysów


Z trasy koncertowej Chóru Sołtysów

W ramach współpracy przygranicznej, Chór Sołtysów im. Piotra Ćwichuły pod opieką młodszego bibliotekarza Izabeli Muchy z Wojciechowic dwukrotnie koncertował w grudniu 2013 roku u naszych czeskich sąsiadów. Była to także okazja do promocji książek wydanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Kłodzko w dwóch wersjach językowych, w tym także w języku czeskim. 6-29 grudnia w Rychnov nad Kneźnou miała miejsce doroczna Międzynarodowa Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych. W tegorocznej siedemnastej edycji nie zabrakło również akcentu polskiego. Na zaproszenie organizatorów na scenie zaprezentował się Chór Sołtysów im. Piotra Ćwichuły w repertuarze polskich kolęd…

„Cicha noc, święta noc,
pokój niesie ludziom wszem
a u żłobka Matka Święta
czuwa sama uśmiechnięta,
nad Dzieciątka snem”… 

Po koncercie w Rychnov nad Kneźnou chórzyści udali się do obec Potštejn, gdzie na placu zamkowym, przy choince i grzanym winie właściciele obiektu państwo Nováček, mieszkańcy i goście mogli posłuchać świątecznego koncertu w wykonaniu artystów z Polski. Podczas spotkania przy ciepłym posiłku pani Mariola Huzar – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko oraz pan Vladimir Hulman – przewodniczący Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego i Współpracy Czesko-Polskiej, opowiedzieli o najważniejszych aspektach współpracy, która oficjalnie została podpisana w sierpniu 2005 roku i nadal jest jednym z kluczowych kierunków rozwoju wspieranych przez obecnego Wójta Gminy Kłodzko pana Stanisława Longawę. Na zakończenie trasy koncertowej pani Jadwiga Ćwichuła – sołtys wsi Wojciechowice zaprosiła naszych czeskich przyjaciół do Polski na Kolędowe Spotkania Zespołów Śpiewaczych w dniu 6 stycznia 2014 roku do Wojciechowic.

Mariola Huzar

dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy