Reklama

Powiatowy Dwujęzyczny Konkurs Mikołajkowy

Opublikowano: pt, 20 gru 2013 10:43
Autor:

	Powiatowy Dwujęzyczny Konkurs Mikołajkowy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Zabawy językoweZabawy językowe

17 grudnia 2013 w Gimnazjum Publicznym im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku odbył się dwujęzyczny angielsko-niemiecki Powiatowy Konkurs Mikołajkowy dla szkół podstawowych. Do konkursu zgłosiło się osiem szkół z Powiatu Kłodzkiego Konkurs rozpoczął się od wspólnego zaśpiewania kolędy „Cicha noc” w języku angielskim i niemieckim. Następnie uczniowie klas II i III Gimnazjum Publicznego w Kłodzku przedstawili scenkę bożonarodzeniową w języku angielskim pt. „Przygoda Rudolfa” W świątecznie udekorowanej auli trzyosobowe drużyny zmagały się z 10 zadaniami o tematyce świątecznej, mikołajkowej oraz zimowej było to 5 zadań z języka angielskiego i 5 z języka niemieckiego. Atmosfera w trakcie konkursu była bardzo świąteczna, w tle rozbrzmiewały kolędy, a w auli unosił się zapach pierników i mandarynek. Zabawy językowe wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Zespołu Szkół Publicznych w Kudowie Zdroju. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Zespołu Szkół Integracyjnych w Kłodzku. Trzecie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy, oprócz dyplomów za udział także upominki językowe. Nagrody zostały ufundowane przez wydawnictwa językowe: Pearson, Macmillan oraz księgarnię językową „Polanglo” z Wałbrzycha. Konkurs zakończył się niespodzianką - loterią dla nauczycieli oraz wszystkich uczniów – uczestników konkursu. Zarówno uczniowie, jak i opiekunowie wyszli ze szkoły z prezentami, uśmiechem na twarzy oraz z nadzieją na spotkanie w podobnej świątecznej atmosferze w przyszłym roku szkolnym.


Organizatorzy Konkursu - nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego z Gimnazjum Publicznego im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy