Powiat Kłodzki. W niedzielę, 9 lipca, w Skansenie w Kudowie-Pstrążnej odbyły się XVII Prezentacje Zespołów Ludowych Ziem Pogranicznych Róża Kłodzka 2023.
W prezentacjach udział wzięło 11 zespołów z powiatu kłodzkiego: Agawa z Kudowy-Zdroju, Chór Sołtysów im. Piotra Ćwichuły z Gminy Kłodzko, Cyraneczki z Gorzanowa, Jagoda ze Starej Bystrzycy, Marzenie z Żelazna, Siekiereczki ze Stronia Śląskiego, Skałeczki z Idzikowa, Skrzynczanki ze Skrzynki, Słowianki z Bierkowic, Waliszowianie z Nowego Waliszowa oraz Woliborzanki z Woliborza.
Poziom artystyczny był na bardzo wysokim poziomie, w związku z czym jury w składzie Małgorzata Kanecka - przewodnicząca komisji, Anita Piszko - radna powiatu kłodzkiego, Marta Derejczyk - Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu, Justyna Pych-Stoszek - Urząd Miasta w Kudowie-Zdroju, Przemysław Kuklis - dyrygent Chóru „Makrotumia” z Dusznik-Zdroju oraz Stanisław Bury - reprezentant zespołu „Katarzynki” ze Ścinawki Górnej miało twardy orzech do zgryzienia.
Ostatecznie I nagroda powędrowała do zespołu Skałeczki z Idzikowa, II nagrodę wywalczył zespół Skrzynczanki ze Skrzynki, a III nagrodę zdobyli „Waliszowianie” z Nowego Waliszowa. Nagroda za najpiękniejszy strój przypadła zespołowi Marzenie z Żelazna. Z kolei Nagrodę Publiczności otrzymały Skrzynczanki – czytamy we wpisie w portalu społecznościowym Starosta Powiatowego w Kłodzku.
Dzień wcześniej, 8 lipca w kudowskim Parku Zdrojowym wystąpił zespół Katarzynki ze Ścinawki Górnej, laureat ubiegłorocznych Prezentacji Zespołów Ludowych Ziem Pogranicznych Róża Kłodzka 2022.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.