Plastyk rozpoczynał od malarstwa sztalugowego, jednak to rysunek ołówkiem okazał się dziedziną, której oddał się twórczo bez reszty. Wyobraźnia Halikowskiego wyposażona w rysik, zdaje się nie mieć ograniczeń. Jak sam mówił w jednym z wywiadów: „Rysuję, to co widzę oczami wyobraźni. (...) rysując nie mogę doczekać się końcowego efektu. (...) Ta pasja pochłania mnie bez reszty...”. Na wystawie w dusznickiej Papierni zaprezentowanych zostanie blisko 60 prac wykonanych ołówkiem. Trzon wystawy „Fantasmagorie” stanowią, rysunki o tematyce fantastycznej, będące znakiem rozpoznawczym stylu Halikowskiego. To właśnie im wystawa zawdzięcza swój tytuł. Obok nich zaprezentowane zostały portrety wykonane techniką punktowania. Rysunkowe dzieła będzie można oglądać do 6 maja. Zbigniew Halikowski (ur. w 1958 r. w Chojnowie) ukończył eksperymentalny wydział ceramiczny w Technikum Budowlanym w Legnicy. W latach 1978–80 pracował jako plastyk w Dolnośląskich Zakładach Wyrobów Papierowych Dolpakart w Chojnowie. Od 1980 r. prowadzi prywatny zakład wyrobu szyldów i reklam, obecnie Studium Reklamowe VISUAL. Jest autorem ilustracji do książek „Gawędy o Ziemi Chojnowskiej” (2003, 2014). W 2004 r. został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków.
Ołówkowe Fantasmagorie
Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:
reklama
Przeczytaj również:
KulturaMuzeum Papiernictwa zaprasza do zanurzenia się w świat fantazji stworzony ołówkiem przez Zbigniewa Halikowskiego, artystę z Chojnowa.
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.
e-mail
hasło
Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.