Reklama

ManiaCzytania ogarnęła Kłodzko

Opublikowano: wt, 12 lis 2013 14:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Spotkania zaplanowano w 7 różnych miejscach miasta

Spotkania zaplanowano w 7 różnych miejscach miasta


22 listopada odbędzie się projekt pt. "ManiaCzytania". Organizatorzy (Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej) chcą, żeby mania czytania ogarnęła całe Kłodzko, dlatego spotkania zaplanowano w 7 różnych miejscach miasta. Wśród nich jest dworzec PKS, Hotel Casa D'oro, Apteka Królewska, E. Leclerc Supermarket, Zakład Karny, Kryta Pływalnia, kłodzka Biblioteka. W tym ostatnim miejscu, oprócz czytań, przewidziano również kiermasz książek.

Czytania odbywać się będą o określonych godzinach: 18.00, 18.30, 19.00, 19.30, 20.00, 20.30. Rozpoczną się w tym samym czasie i będą się odbywały co pół godziny przez 15 minut.

 Tym razem zamiast spotkań autorskich organizatorzy proponują czytania fragmentów książek: „Dom dzienny, dom nocny” Olgi Tokarczuk,  „W otchłani mroku” Marka Krajewskiego, „Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza, „Gra o tron” Georga R.R. Martina, „Przygody dobrego wojaka Szwejka” Jaroslava Haska,  „Czerń i biel” Zofii Mirskiej, „Legendy i opowieści ziemi kłodzkiej” Romany i Leszka Majewskich.

Fragmenty literatury czytane będą przez postaci życia artystycznego i społecznego m.in. znanego i lubianego aktora Wiktora Zborowskiego, poetkę Zofię  Mirską, przewodników turystycznych Romanę  i  Leszka Majewskich, reżysera Michała Tramera, komendanta Straży Miejskiej Piotra Występskiego, żołnierzy z 47. Regimentu Piechoty Pruskiej i rycerzy z Kłodzkiego Bractwa Rycerskiego.

Podążając za mapą, każdy uczestnik będzie miał szansę wysłuchać wszystkich siedmiu tekstów. W miejscach, gdzie będzie odbywało się czytanie zostaną umieszczone biogramy poszczególnych autorów. 10 pierwszych osób, które zbiorą 7 biogramów czytanych autorów, odbierze nagrodę – książkę w kłodzkiej Bibliotece.

 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy