Reklama

Literatura 20 lat po transformacji. Spotkanie w Kłodzku

Opublikowano: pt, 3 maj 2013 10:07
Autor:

Literatura 20 lat po transformacji. Spotkanie w Kłodzku - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Autorzy antologii spotkają się z kłodzczanami.


Spotkanie autorskie w Kłodzku

Początek 8 maja o 18.00


Autorzy antologii Rozkład jazdy. Dwadzieścia lat literatury Dolnego Śląska po 1989 roku przyjadą do Kłodzka. Jacek Bierut, Karol Maliszewski oraz Grzegorz Czekański spotkają się z kłodzczanami w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej 8 maja o godz. 18.00.

Wydana w listopadzie 2012 roku antologia to prawie 800 stron, syntezy o dolnośląskiej prozie, poezji i dramacie, sylwetki kilkudziesięciu autorów, teksty o 12 miastach regionu i dolnośląskich czasopismach. Wśród tekstów zgromadzonych w książce znajduje się obszerny szkic o literaturze i życiu literackim Ziemi Kłodzkiej, autorstwa Antoniego Matuszkiewicza.


O autorach antologii:


Jacek Bierut - ur.1964, studiował filologię polską na uniwersytetach we Wrocławiu i Lublinie. Autor trzech tomików poetyckich: Igła (2002), Fizyka (2008), Frak człowieka(2011) oraz dwóch powieści: PIT (2007) i Spojenia (2009). Laureat nagród im. Kazimiery Iłłakowiczówny i Fundacji Kultury. Współzałożyciel Fundacji Na Rzecz Kultury I Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza. Mieszka we Wrocławiu.

Grzegorz Czekański - ur.1984, krytyk literacki, redaktor, księgarz. Publikował. Pochodzi z Bielawy, mieszka w Wołowie. Współzałożyciel Fundacji Na Rzecz Kultury I Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza. Prowadzi wrocławską cafe księgarnię Tajne Komplety.

Karol Maliszewski -ur. 1960, absolwent filozofii, adiunkt w Instytucie  Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Wydał dziewięć tomików poetyckich, trzy tomy prozy i pięć tomów szkiców krytyczno - literackich, ostatnio Potrawy pośmiertne (2010), Sajgon (2009). Laureat nagród im. Barbary Sadowskiej (1997), im. Ryszarda Milczewskiego-Bruno (1999), w 2007 nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Mieszka w Nowej Rudzie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy