reklama
reklama

Lamparska z wizytą w Kłodzku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lamparska z wizytą w Kłodzku - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaCo mają wspólnego australijskie czaszki z zamkiem w Bobolicach niedaleko Ząbkowic? Albo „Dama z łasiczką” Leonarda da Vinci z podstrzegomską Morawą?
reklama

To tylko niektóre z zagadkowych powiązań, które wyjaśniała Joanna Lamparska podczas spotkania w kłodzkiej bibliotece. Joanna Lamparska z pasją odkrywa tajemnice Dolnego Śląska i opisuje je w książkach. Odwiedza dolnośląskie zamki i pałace i opisuje tajemnice jakie skrywają ich mury. Nie stroni o podziemi czy lochów, których u nas nie brakuje. Pisała o Złotym Pociągu, największej z nazistowskich tajemnic. Pisze o ukrytych skarbach i górskich tajemnicach. Jest też założycielką Fundacji Projekt Historia i organizatorką Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic w Książu oraz Twierdzy Smaków w Zamku Czocha. Do Kłodzka, Lamparska przyjechała w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu „Fantastyczna Historia w Kłodzku” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas spotkania autorka opowiadała o swoich fascynacjach, a także o ostatnich niezwykłych odkryciach, które stanowią kanwę książki „Ten dom ma tajemnicę”. Siedemnaście historii o miejscach turystycznie popularnych jak Zamek Czocha czy Krzywa Wieża w Ząbkowicach, jak również o tych w ogóle nie znanych, jak pewna willa we wrocławskim Parku Południowym czy dwór w Mniszkowie. Wiele opisanych w książce miejsc wciąż skrywa tajemnice, ale część z nich udało się Joannie Lamparskiej odkryć, czym w efektowny i wciągający sposób podzieliła się z czytelnikami.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama