Reklama

Koncerty Hawdalowe 2013

Opublikowano: śr, 30 paź 2013 10:00
Autor:

Koncerty Hawdalowe 2013 - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W listopadzie na Dolnym Śląsku zabrzmi muzyka klezmerska

W listopadzie na Dolnym Śląsku zabrzmi muzyka klezmerska


Dolnośląskie Koncerty Hawdalowe odbędą się w dniach 17-23 listopada 2013 roku. Tegoroczna edycja Dolnośląskich Koncertów Hawdalowych odbędzie się w siedmiu miejscowościach Dolnego Śląska: Świdnicy,  Polanicy Zdroju, Dzierżoniowie, Dusznikach Zdroju, Kamiennej Górze, Wojanowie i Piechowicach.  W tym roku Dolnoślązacy będą mieli okazję wysłuchać koncertów znakomitego krakowskiego zespółu „Di Galitzyaner Klezmorim”. Koncerty poprowadzi Stanisław Rybarczyk.

Dolnośląskie Koncerty Hawdalowe, to zarówno wydarzenie muzyczne utrzymane na najwyższym poziomie artystycznym, jak i niezwykła okazja, dzięki towarzyszącym im wykładom, do poznania bogatej żydowskiej kultury i historii. Organizatorzy przybliżą dolnośląskiej publiczności tradycję judaizmu i podkreślą jej znaczenie dla naszego regionu. Przedsięwzięcie to sprzyja budowaniu atmosfery wzajemnego szacunku, społecznego oraz międzykulturowego dialogu, walczy z utartymi i krzywdzącymi stereotypami, wpajając ideę tolerancji. Przywraca i przybliża losy społeczności, która przez wiele lat po II wojnie światowej miała niebagatelny wpływ na kształtowanie się ośrodków kulturalnych w regionie.

Koncerty poprowadzi Stanisław Rybarczyk - dyrygent, animator kultury, menedżer i pedagog. Twórca i dyrektor artystyczny wrocławskich Wieczorów Tumskich, Koncertów Hawdalowych oraz Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA (wraz z Karoliną Szykier-Koszucką), dyrektor artystyczny Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie.

18.11.2013, poniedziałek, Teatr Zdrojowy - Centrum Kultury i Promocji, Polanica Zdrój, ul. Parkowa 2, godz. 19:00

20.11.2013, środa, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu, Duszniki Zdrój, Dworek im. Fryderyka Chopina, godz. 19:30

Szczegóły dostępne tutaj!


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy