Reklama

Janusz Laska, kłodzki nauczyciel, otrzymał medal za nauczanie

Opublikowano:
Autor:

Janusz Laska, kłodzki nauczyciel, otrzymał medal za nauczanie - Zdjęcie główne

Janusz Laska to geolog, nauczyciel geografii i przyrody w Zespole Szkól Społecznych w Kłodzku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Janusz Laska otrzymał medal podczas Kłodzkiej Lekcji Śpiewania Pieśni Patriotycznych. Za co został wyróżniony?

Janusz Laska, kłodzki nauczyciel, otrzymał 11 listopada Medal Komisji Edukacji Narodowej. Resortowe odznaczenie, przyznawane przez ministra edukacji narodowej, wręczył mu Wojciech Murdzek, poseł i wiceminister Murdzek wręczył medal Lasce podczas Kłodzkiej Lekcji Śpiewania Pieśni Patriotycznych.

 

- Z ogromną radością wręczyłem Januszowi Lasce Medal Komisji Edukacji Narodowej. To nauczyciel, którego niekonwencjonalne metody, entuzjazm do pracy z młodzieżą oraz interdyscyplinarne spojrzenie na edukację znane są w całym regionie. Kluby Młodego Odkrywcy, międzynarodowy program koordynowany przez Centrum Nauki Kopernik, to właśnie jego idea – uzasadnia wiceminister Murdzek.

Janusz Laska to geolog, nauczyciel geografii i przyrody w Zespole Szkól Społecznych w Kłodzku, działacz społeczny i solidarnościowy i samorządowiec. Jest także autorem wielu publikacji regionalnych dotyczących ziemi kłodzkiej.

 

Kto może dostać medal?

Medal jest przyznawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. W szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli: autorom wybitnych prac pedagogicznych, wyróżniających się nowatorskich podręczników i pomocy naukowych, nauczycielom legitymującym się co najmniej siedmioletnią wyróżniającą się działalnością dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, inicjującym i podejmującym nowatorskie formy i metody pracy edukacyjnej, autorom utworów literackich, popularnonaukowych, dzieł scenicznych, muzycznych, plastycznych, filmowych, widowisk telewizyjnych i audycji radiowych, które wywierają szczególnie wartościowy wpływ wychowawczy i edukacyjny na dzieci i młodzież, nauczycielom akademickim legitymującym się wybitnym dorobkiem w zakresie oświaty i wychowania, działaczom społecznym i związkowym, fundatorom oraz innym osobom, których działalność mocno przyczynia się do rozwoju oświaty i wychowania. Medale dostają również wyróżniający się pracownicy nadzoru i doradztwa pedagogicznego oraz doskonalenia zawodowego nauczycieli, a także obywatele polscy, którzy mieszkając za granicą, cudzoziemcom i innym osobom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do promowania Polski za granicą i rozwoju współpracy międzynarodowej w zakresie oświaty i wychowania, a także inny, innym osobom legitymującym się wybitnym, uznanym dorobkiem w zakresie oświaty i wychowania.

R.Piela

 

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy