Reklama

Inauguracja DNI z premierem

Opublikowano: pt, 11 wrz 2015 18:16
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Inauguracja Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej w sobotę. Udział potwierdzili wicepremier Tomasz Siemoniak oraz dyplomaci.

Uroczyste rozpoczęcie kolejnej edycji największego cyklu wydarzeń społeczno-kulturalnych na pograniczu polsko-czeskim odbędzie się w Lądku-Zdroju. 12 września Julian Golak, twórca DNI w obecności ambasadora RP w Pradze oraz Tomasza Siemoniaka, wicepremiera RP zainauguruje 26. edycję akcji.

Szczególnym punktem sobotniego programu będzie uroczyste otwarcie Alei Vaclava Havla o godz. 11.00. Znajdzie się ona nieopodal przystanku PKS-Zdrój. W samo południe rozpocznie się konferencja podsumowująca projekt szlaku kurierów Solidarności Polsko-Czechosłowackiej „Szlak do Wolności”. Następnie o godz. 14.00 zaplanowano projekcję filmu „Europa Środkowo-Wschodnia idzie na wolność”.

O godz. 16.00 mieszkańcy Lądka-Zdroju będą mogli wziąć udział w koncercie Kapeli Poleskiej, która zaprezentuje muzykę cymbałową z Moraw. O 18.00 rozpocznie się msza święta z udziałem lądeckiego Chóru Parafialnego.

- Serdecznie zapraszam mieszkańców do wzięcia udziału w koncercie oraz uroczystym otwarciu alei Vaclava Havla. Były prezydent Czech właśnie w okolicach Lądka spotykał się w czasach komunizmu z polskimi opozycjonistami – zachęca Julian Golak, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego DNI i dodaje, że Polsko-Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej zawsze były i są tworzone przez i dla mieszkańców. - Cieszę się też, że swoją obecnością inaugurację zaszczycą przedstawiciele rządu, korpusu dyplomatycznego oraz władz województwa. To prestiż dla organizatorów, ale też możliwość zwrócenia uwagi na codzienne problemy mieszkańców - mówi.

Pomysłodawcami Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej są Julian Golak i Teresa Bazała. W ciągu 26 lat wraz z współpracownikami zorganizowali oni ponad 1500 wystaw, koncertów, spektakli, konferencji oraz innych wydarzeń, które mają na celu integrację i zacieśnianie więzi pomiędzy Polakami i Czechami.

 

 

Program

11.00 Uroczyste otwarcie Alei Vaclava Havla
12.00 Konferencja „Szlak do Wolności”
14.00 Projekcja filmu „Europa Środkowo-Wschodnia idzie na wolność”
16.00 Koncert, Kapela Poleska – muzyka cymbałowa z Moraw
18.00 Msza Święta.Inauguracja XXVI Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej „Bądźmy Rodziną” z udziałem Chóru Parafialnego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy