Reklama

Festiwal Animacje Przestrzeni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Festiwal Animacje Przestrzeni - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Koncerty, spektakle, pokazy świetlne i dźwiękowe, a także krótki panel naukowy – wszystko to czeka na tych, którzy 9 i 10 października wybiorą się do pałacu w Gorzanowie

Festiwal Animacje Przestrzeni jest pierwszym z wydarzeń z cyklu: „Pałac w Gorzanowie jako nowa przestrzeń dla sztuki”, ma ożywić zabytek, w którym na co dzień nadal trwa generalny remont. Wszystkie atrakcje wydarzenia są otwarte i bezpłatne. Na festiwal Fundacja Pałac Gorzanów zaprasza wspólnie z agencją Fest.Eve art management Ewa Żurakowska. Wydarzenie odbędzie się dzięki dofinansowaniu z Województwa Dolnośląskiego. - Chcemy, by festiwal na trwale wpisał na kulturową mapę Kotliny Kłodzkiej nasz pałac, w którym wprawdzie trwają jeszcze prace budowlane, ale już odbywają się tu wydarzenia muzyczne i artystyczne - podkreśla Alicja Siatka z Fundacji Pałac Gorzanów. Impreza jest otwarta i bezpłatna. Fundacja przypomina jednak, że na terenie rezydencji ustawiła skarbonę, do której można wrzucić nawet niewielkie datki, które bardzo wspomogą ją w remoncie zabytku. Szczegółowy program wydarzenia: 9 października (piątek): godz. 18 - Nowa muzyka w starych murach: Koncert „Zabelov Group” (Praga): ambient- cinematic, www.zabelovgroup.com godz. 19.30 - Narracja teatralna wobec historii: Spektakl „Valdštejnské Imaginárium“ (Jičin) 10 października (sobota): godz. 11-15 - Od nauki do praktyki: Wykłady i prezentacje z udziałem wykładowców i praktyków sztuki z Polski i Czech (Akademia Teatralna w Pradze, Akademia Muzyczna w Pradze, Akademia Ekonomiczna w Pradze, Stowarzyszenie „Omnium” z Bromowa, Dolnośląska Szkołą Wyższa we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Zarządzania „Edukacja” we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Instytut Kultury Polskiej w Warszawie, Towarzystwo Miłośników Gorzanowa) godz. 13.30–14 - Brzmienie sprzed wieków: barokowe i renesansowe pieśni pośród pałacowych polichromii godz. 14 -15 Zabytek głosem malowany: Interaktywne zwiedzanie Pałacu w rodzaju sound-walk z badaniem akustyki pomieszczeń: Koncert zespołu „Bavlna Trio” (Praga): wielogłosowe pieśni tradycyjne różnych kultur w przestrzeniach pałacu godz. 15 Przerwa na poczęstunek godz. 16.30–17.30 - Dialog zabytków ponad granicami: Jiři Vydra przedstawi dorobek Loggi Wallensteina w Jičinie i dokumentację filmową swoich działań na ścianach Pałacu Gorzanów, www.valdstejskalodzie.cz godz. 17.30–18.30 - Koncert "Three Elements Trio" (Wrocław): muzyczne nawiązanie do dorobku Karla Eduarda von Holtei godz. 18.30 - Nowa muzyka w starych murach: Koncert zespołu „Korjen“ (Praga): world music, www.korjen.cz oraz pokaz light design - Michal Horaček (Praga)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy