Reklama

Euroregionale Spotkania Obywatelskie

Opublikowano: śr, 30 paź 2013 09:32
Autor:

Euroregionale Spotkania Obywatelskie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Nie zapomnij o Kresach - Ojczyźnie Polskiej Kultury

Nie zapomnij o Kresach - Ojczyźnie Polskiej Kultury

W sobotę 19 października 2013 roku w Kłodzku odbyło się szóste już Spotkanie Kresowian po latach. Spotkanie rozpoczęto od złożenia hołdu pamięci Polakom pomordowanym na Kresach Wschodnich pod Pomnikiem w Parku Strażackim w Kłodzku. Wartę Honorową pod pomnikiem wystawiła 2 Kompania Zmechanizowana 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej pod dowództwem st. kpr. Marcina Świec.

W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich z Kłodzka, Gimnazjum Publicznego im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku, Szkoły Podstawowej im. St. Mikołajczyka w Jaszkowej Dolnej, Szkoły Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego w Ołdrzychowicach Kłodzkich oraz Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Obecni byli również zastępca Burmistrza Miasta pan Henryk Urbanowski oraz dziekan Dekanatu Kłodzkiego ks. Julian Rafałko. Okolicznościową homilię i modlitwę odprawił kapelan Kresowian – ks. proboszcz Bolesław Stanisławiszyn z Żelazna. Złożono kwiaty i zapalono znicze.

Uroczystość była realizowana w ramach projektu „Euroregionale Spotkania Obywatelskie”. Współfinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice” - informuje Mariola Huzar, dyrektor BPGK.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy