W programie warsztaty, pokazy i koncerty. Bilety wstępu kosztują tylko 5 zł. Celem święta jest upowszechnianie wiedzy o papierze, jego historii, znaczeniu dla rozwoju cywilizacji i kultury oraz roli we współczesnym świecie.
Muzealnicy robią to zapewniając zwiedzającym czynne uczestnictwo w warsztatach i możliwość zabrania ze sobą efektów swojej pracy – goście mają okazję m.in. samodzielnie czerpać papier, poznać techniki druku bądź w tradycyjny sposób ozdobić arkusze papieru techniką marmurkowania czy shibori.
Dopełnieniem atrakcji są stoiska artystów sztuki papieru oraz stoiska z wyrobami rękodzielniczymi i produktami regionalnymi niezwiązanymi z papierem. Uczestnicy święta mają również możliwość zwiedzania muzeum. Tegoroczne święto umilą pokazy strzeleckiej grupy rekonstrukcyjnej oraz koncert skrzypaczki Switlany Andruszczuk.
Program Święta Papieru:
Sobota 27 lipca
10:30 – oficjalnie otwarcie XXIII Święta Papieru
10:30 – 17:30 (co pół godziny) – zwiedzanie wystaw stałych z przewodnikami – obowiązują zapisy w namiocie
ok. godz. 13:00 – rozstrzygnięcie konkursu rodzinnego wraz z wręczeniem nagród
od 10:30-17:00 pokazy grupy rekonstrukcyjnej
17:00 – koncert skrzypaczki Switlany Andruszczuk
Niedziela 28 lipca
10:30 – 17:30 (co pół godziny) – zwiedzanie wystaw stałych z przewodnikami – obowiązują zapisy w namiocie przewodników
ok. godz. 13:00 – rozstrzygnięcie konkursu rodzinnego wraz z wręczeniem nagród
od 10:30-17:00 pokazy grupy rekonstrukcyjnej
18:00 – zakończenie imprezy
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.