Reklama

Duszniki-Zdrój. Nowa wystawa w Muzeum Papiernictwa

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Duszniki-Zdrój: 7 października w Muzeum Papiernictwa odbył się wernisaż wystawy czasowej zatytułowanej "Sąsiedzi. Banknoty polsko-czeskiego pogranicza. Sousedé. Bankovky polsko-českého pohraničí".

Duszniki-Zdrój. Wystawa Sąsiedzi. Banknoty polsko-czeskiego pogranicza. Sousedé. Bankovky polsko-českého pohraničí będzie dostępna do 8 stycznia 2023 roku. Wystawa ma charakter edukacyjny. Pokazując walory artystyczne i historyczne czechosłowackich i czeskich banknotów chcemy w pigułce przedstawić dzieje Czechosłowacji i Czech. Na wystawie zaprezentujemy papierowe pieniądze ze wszystkich emisji banknotów czechosłowackich i czeskich od 1918 roku do współczesności - czytamy na stronie muzeum.

Muzeum Papiernictwa - pomysł na weekend

Muzeum Papiernictwa istnieje od 1968 r.. W XVI/XVII-wiecznym młynie oprócz działalności muzealniczej, produkowany jest w niewielkich ilościach papier czerpany według dawnej technologii na oryginalnych zabytkowych maszynach. Dusznickie muzeum jest jednym z ważniejszych obiektów turystycznych na Ziemi Kłodzkiej – roczna frekwencja kształtuje się na poziomie 70 tys. osób.

Do końca października muzeum jest otwarte od poniedziałku do soboty w godz. 9:00-17:00 oraz w niedzielę w godz. 9:00-16:00. Od listopada godziny otwarcia ulegną zmianie - muzeum będzie można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 9:00-15:00. 

Ceny biletów:

  • Zwiedzanie z przewodnikiem po ścieżce „Z papierem przez dwa tysiąclecia” oraz samodzielne zwiedzanie ścieżki „Sztuka i pieniądze” - normalny: 25 zł, ulgowy: 20 zł
  • Zwiedzanie z przewodnikiem po ścieżce „Z papierem przez dwa tysiąclecia” - normalny: 21 zł, ulgowy: 17 zł
  • Samodzielne zwiedzanie ścieżki „Sztuka i pieniądze” - normalny: 17 zł, ulgowy: 15 zł

Przeczytaj również: Odznaki Honorowe Powiatu Kłodzkiego przyznane. Uroczysta gala w listopadzie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy