Emocje to podstawa muzyki
Doskonale z wagi nastroju skomponowanej melodii zdają sobie sprawę kompozytorscy arcymistrzowie. Wszelkie wybitne sceny filmowe nie byłyby przez nas tak dobrze zapamiętane bez nastrojowej muzyki. Gladiator, Władca Pierścieni, Ojciec Chrzestny – to już same w sobie fantastyczne produkcje, których lepszy odbiór potęguję fantastycznie dobrana muzyka. I nic w tym dziwnego, skoro w tym celu osiągnięto współpracę ze współczesnymi maestro swego fachu, jak Hans Zimmer czy Howard Shore.
Podniosła ścieżka filmowa największych filmowych superprodukcji wzbudza ogromne emocje i zachwyt również bez obrazka. W poniedziałkowe popołudnie w Teatrze Zdrojowym im. Fryderyka Chopina przekonać o tym mogli się mieszkańcy Dusznik-Zdroju. Pochodząca z Cekcyna w Borach Tucholskich Orkiestra Campanella, pod batutą dr Magdaleny Filipskiej, w cudownym stylu zaaranżowała wybrane z własnego repertuaru ponad 300 produkcji najwspanialsze filmowe melodie.
Aż się łezka w oku kręci
Zachwycającą podróż po magicznym świecie muzyki filmowej rozpoczął utwór J'y suis jamais allé z Amelii autorstwa Yanna Tiersena. Następnie orkiestra odegrała dwa utwory wspomnianego już Hansa Zimmera: Tennessee z Pearl Harbor oraz Deliver Us z Księcia Egiptu. Nim po raz trzeci, i ostatni, wybrzmiała melodia skomponowana przez Zimmera, Campanella zaaranżowała Japońską jesień Yasuo Kuwahary oraz Taniec Eleny Michała Lorenca z filmu Bandyta.
Ostatnie arcydzieło Hansa Zimmera – Interstellar nie był zwieńczeniem koncertu. Ba! Nie był nawet wstępem do finału. Jako przedostatni utwór orkiestra z Cekcyna zagrała Polskie drogi Andrzeja Kurylewicza. Dosyć interesujące ułożenie programu, zważywszy, że niezwykły koncert zwieńczyła suita z filmu Władca Pierścieni, skomponowana przez Howarda Shore’a. Zapierających dech w piersiach występ został okraszony jakże zasłużoną owacją na stojąco.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.