Reklama

,,Bruno Schulz Extravaganza” - niezwykły spektakl w Pałacu Gorzanów

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Serdecznie zapraszamy do unikatowych przestrzeni Pałacu Gorzanów na wyjątkowy spektakl, oparty na twórczości Brunona Schulza. Zdobione późnorenesansowymi freskami korytarze i dworskie komnaty pałacu staną się przestrzenią ,,Sanatorium pod Klepsydrą”: schulzowskim imaginarium i światem zmarłych.

,,Bruno Schulz Extravaganza” to teatralna refleksja, opowiedziana poprzez słowo, taniec, obraz, światło i współgranie teatralnych elementów z nowoczesnym językiem intermedialnym - łączącym w sobie projekcje video i plastyczne instalacje. 

Poruszone w przedstawieniu tematy: pamięć o zmarłych, cykliczność czasu, przekraczanie granicy między życiem i śmiercią i poszukiwanie mitologicznego języka pozwalającego dotknąć spójności świata, zapraszają - poprzez tekst Schulza - do artystycznego dialogu z pytaniami kluczowymi dla każdego widza. 

Spektakl przynosi nowe spojrzenie na twórczość Brunona Schulza. Dialog, który podejmują twórcy przestawienia z autorem ,,Sklepów cynamonowych”, pozwoli odtworzyć magiczną i wielowymiarową funkcję języka, którym posługiwał się pisarz z Drohobycza.

Wydarzenie ma charakter szczególny również dlatego, że w tym roku przypada 130. rocznica urodzin i 80. rocznica tragicznej śmierci autora ,,Sanatorium pad Klepsydrą”.

Premiera 21 lipca godz. 19:00.

Spektakle:  22, 23, 24 lipca, godz. 19:00.

 

Twórcy:

Reżyseria: Maciej Gorczyński

Scenografia, kostiumy, video: Iwona Bandzarewicz

Obsada: Alicja Mojko, Aleksandra Nowakowska, Ewa Żurakowska

Instalacja multimedialna: Lena Witkowska

Muzyka: Piotr Korzeniak, Lena Witkowska

Sound design: Piotr Korzeniak

Wiersze i haiku: Alicja Mojko

Produkcja: Grażyna Górka 

Plakat: Tomasz Ostaszewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy