Reklama

Bliżej Polski

Opublikowano: pon, 21 wrz 2015 13:02
Autor: | Zdjęcie: Bernard Margueritte /fot. Joanna Nurmis/CC 3.0

Bliżej Polski - Zdjęcie główne

foto Bernard Margueritte /fot. Joanna Nurmis/CC 3.0

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Bernard Margueritte przyjedzie do Kłodzka. Jest dziennikarzem, badaczem i wieloletnim korespondentem francuskich mediów w Polsce.

Na zaproszenie Juliana Golaka Margueritte odwiedzi Kłodzko, Wałbrzych oraz Wrocław. Przy okazji będzie promował swoją najnowszą pozycję - książkę "Bliżej Polski", w której opisuje swoje wspomnienia dotyczące naszego kraju. - To świetna okazja do pomyślenia o Polsce z trochę innej strony, czyli obcokrajowca, który ten kraj pokochał – zachęca do przyjścia na spotkania Golak, główny organizator spotkań.

Bernard Margueritte z Polską związany jest od końca lat 60. Pracował wówczas jako korespondent francuskiego „Le Monde”. W 1968 r. był dla prasy światowej ważnym źródłem informacji o wypadkach marcowych. Trzy lata później władze PRL wydaliły go z Polski. W roku 1977 wrócił do Warszawy z USA, gdzie wykładał na Uniwersytecie Harwarda. Od tej pory przez wiele lat pracował jako korespondent mediów francuskich w naszym kraju. Szerszej publiczności znany jest z występów w telewizyjnych programach „Bliżej świata” i „7 dni – świat”, w których komentował wydarzenia polityczne. Przez wiele lat pisał dla „Tygodnika Solidarność”.

Jego kilkusetstronicowa książka „Bliżej Polski” opisuje kilka etapów najnowszej historii Polski. Autor napisał ją na podstawie korespondencji i materiałów zbieranych przez lata. Całość jest utrzymana w tonacji pamiętnikarsko-publicystycznej i przeplatana reprodukcjami gazetowych kolumn i fotografiami, co czyni ją szczególnie atrakcyjną.

Spotkania odbędą się we wtorek w Kłodzku w sali Arnosta z Pardubic w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego (godz. 11.45) oraz w Wałbrzychu w Bibliotece pod Atlantami (godz. 17.00). W środę zaplanowane jest spotkanie we wrocławskiej Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej (godz. 17.00).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy