Reklama

Kłodzki szpital: poczekasz na operację

Opublikowano: sob, 21 lis 2020 12:00
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Kłodzki szpital: poczekasz na operację - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus Kłodzki szpital: poczekasz na operację. Czekałeś na planowaną operację? To jeszcze poczekasz i nie wiadomo do kiedy. W połowie października Narodowy Fundusz Zdrowia wydał zalecenia by ograniczyć i czasowo zawiesić wykonywanie świadczeń medycznych, które były wcześniej zaplanowane. Dotyczy to wszystkich szpitali.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu pacjenci kłodzkiego szpitala o planowane zabiegi nie musieli się martwić. Dziś wiemy już, że muszą się uzbroić się w cierpliwość, bo kłodzki szpital czasowo wstrzymał planowane operacje. - Dyrektor kłodzkiego szpitala wydała zarządzenie o wstrzymaniu przyjęć do zabiegów planowych ze względu na konieczność uruchomiania dużego oddziału covidowego (ma zostać utworzone, zgodnie z zarządzeniem wojewody, 92 miejsca), aby zabezpieczyć pacjentów przed ewentualnym zakażeniem – potwierdza Bartosz Wojciechowski, rzecznik prasowy starosty kłodzkiego. - Po przygotowaniu oddziału oraz po zorganizowaniu brakującej kadry przywrócimy wykonywanie planowych zabiegów. Obecnie z powodu epidemii zainteresowanie pacjentów planowanymi zabiegami jest na poziomie 30 procent (dane za ostatnich 6 miesięcy) – dodaje Wojciechowski.

 

NFZ zaleca

15 października Narodowy Fundusz Zdrowia wydał zalecenia, by szpitale ograniczyły i czasowo zawiesiły wykonywanie świadczeń medycznych, które były wcześniej zaplanowane. - W celu zminimalizowania ryzyka zakażeń koronawirusem oraz aby zabezpieczyć dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia, NFZ zaleca ograniczenie lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo – przypomina Sylwia Wądrzyk, dyrektor biura komunikacji społecznej Narodowego Funduszu Zdrowia - Należy podkreślić, że w każdym przypadku przesunięcia terminu udzielenia świadczenia, należy indywidualnie ocenić stan zdrowia pacjenta oraz wziąć pod uwagę skutki i ryzyko przesunięcia tego terminu – dodaje dyrektor Wądrzyk.

 

Nowotwory bez zmian

Ograniczenia w zabiegach nie dotyczą planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. Ci pacjenci powinni mieć zagwarantowany pełny dostęp do leczenia onkologicznego. Dotyczy to zarówno diagnostyki, jak realizowanych zabiegów. Jak zapewniają pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia, zwieszenie i przesunięcie terminu planowanej operacji nie wiąże się w przyszłości z ponownym, często wielomiesięcznym oczekiwaniem na zabieg. Pacjenci, którym termin przełożono w związku z zawieszeniem wykonywania planowanych zabiegów, będą w przyszłości obsługiwani w pierwszej kolejności. Te operacje są wstrzymane Zalecenie NFZ-u dotyczy przede wszystkim planowanych pobytów w szpitalach w celu przeprowadzenia diagnostyki, zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych, w szczególności: endoprotezoplastyki dużych stawów, dużych zabiegów korekcyjnych kręgosłupa, zabiegów naczyniowych na aorcie brzusznej i piersiowej, pomostowania naczyń wieńcowych, zabiegów wewnątrzczaszkowych, dużych zabiegów torakochirurgicznych, nefrektomii, histerektomii.

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.