Kłodzko: Koszykarze Zetkamy Doral zakończyli sezon przegraną

Wiadomości Kłodzko: Koszykarze Zetkamy zakończyli sezon, któremu towarzyszyło wiele skrajnych emocji. Czas na odpoczynek.

Kłodzko. Przygoda Zetkamy Doral Nysy Kłodzko w pierwszej lidze dobiegła końca.

Ostatnie starcie

W środę, 31 marca koszykarze Zetkamy Doral podejmowali na swoim parkiecie drużynę Księżak Łowicz. Ostatnie spotkanie w pierwszej lidze rozpoczęło się w składzie Ziółko, Jeziorowski, Krajniewski, Wojciechowski i Nowakowski. Otwarcie meczu poszło po myśli zawodników z Kłodzka. Po pierwszej kwarcie wyszli na prowadzenie 23:15. Niestety drużyna z Łowicza nie pozostała na długo w tyle i w drugiej kwarcie odrobiła wynik na 26:12, wygrywając tym samym pierwszą połowę spotkania. I chociaż 6 punktów przewagi to nie tak wiele, naszym zawodnikom nie udało się już dogonić gości. Trzecia kwarta została rozstrzygnięta na korzyść przeciwników, którzy zakończyli ją z wynikiem 68:57. W ostatnich 10 minutach spotkania drużyna z Kłodzka zdobyła 19 punktów, jednak Łowiczanie okazali się silniejsi i zeszli z parkietu jako wygrani z wynikiem 86:76.

Kłodzko: Koszykarze Zetkamy Doral zakończyli sezon porażką

Gorzki koniec sezonu

Tym samym zakończył się sezon 2020/2021 I Ligi Suzuki Mężczyzn. Zetkama Doral Nysa Kłodzko rozegrała w tym sezonie 30 spotkań, z czego tylko jedno udało się wygrać. 10 marca doszło do wyczekanej wygranej na kłodzkim parkiecie. Zetkama pokonała drużynę Dziki Warszawa 91:85. Na premierowe zwycięstwo kibice musieli poczekać aż 25 kolejek, za to radość była niepohamowana. Kolejne spotkania niestety przygasiły entuzjazm zawodników Zetkamy, którzy zakończyli sezon z bilansem 29 przegranych i 1 wygranego meczu. Wydarzenia minionego sezonu niestety spychają drużynę z Kłodzka do II ligi.