Reklama

Polanica zadłuży się na 25 mln zł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Polanica zadłuży się na 25 mln zł - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Gazeta Kłodzka Władze Polanicy-Zdroju wyemitują w tym roku obligacje komunalne na kwotę 25 mln zł. Ten dług będą potem spłacać do 2035 roku

Gmina Polanica-Zdrój wyemituje 25 tysięcy obligacji o wartości nominalnej 1 tys. zł każda na łączną kwotę 25 mln zł. Celem emisji jest uzyskanie pieniędzy na pokrycie deficytu w miejskim budżecie.

- Pieniądze są nam potrzebne, aby prowadzić i dokończyć inwestycje – mówi Mateusz Jellin, burmistrz uzdrowiska. - Samo przedszkole, które budujemy, to wydatek rzędu 10 mln zł, a do tego inwestycje drogowe, basen, park, oświetlenie – razem prawie 70 mln zł – wylicza samorządowiec i zaznacza, że dotacje na te przedsięwzięcia są przyznawane dopiero po ich zakończeniu. Stąd potrzeba zaciągnięcia kredytu, w tym przypadku obligacji komunalnych.

Wykup obligacji rozpocznie się już w przyszłym roku i potrwa do 2035. Burmistrz Jellin, zgodnie z obowiązującymi przepisami, może piastować tę funkcje jeszcze jedną 5-letnią kadencję. Jeśli uzyska reelekcję będzie rządził w Polanicy do 2029 roku. Wykup obligacji potrwa tymczasem do 2035 roku.Spłacał je będzie kolejny burmistrz uzdrowiska.

- 8,5 mln zł wykupimy już w 2024 roku. Potem co roku będziemy wykupować po 1,5 mln zł. Nie będzie to więc duże obciążenie dla budżetu. Roczny koszt obsługi tego długu to kilkaset tys. zł – wylicza Jellin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy