Reklama

Czy radni Lewina Kłodzkiego wstydzą się tego, ile dostają?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy radni Lewina Kłodzkiego wstydzą się tego, ile dostają? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Gazeta Kłodzka Przewodniczący rady miał 830 zł diety, teraz ma 47 procenty, tyle ze nie wiadomo czego. Tak radni Lewina uchwali stawki po nowemu stawki diet. Czy wstydzą się togo ile dostają?

W lutym 2020 roku radni Lewina podjęli uchwałę w sprawie swoich diet. Wszystko było w niej jasne i klarowne: przewodniczący rady dostawał miesięcznie 830 zł, a zwykły radny, bez żadnych funkcji 385 zł. W najnowszej uchwale z kwietnia tego roku kwoty pieniężne (w złotówkach) przysługujące samorządowcom z Lewina z tytułu diet zniknęły. Pojawiły się procenty: przewodniczący dostaje dietę w wysokości 47 procent, a zwykły radny w wysokości 26 procent. Problem w tym, że niewiadomo od czego te procenty liczyć, a można co najmniej na dwa sposoby: od kwoty 4 tys. 294 (maksymalna kwota jaką może dostać radny w Polsce) i wtedy przewodniczący miały 2 tys. 18 zł, a zwykły radny – 1 tys. 116 zł; można też liczyć o kwoty 2 tys. 147 zł (maksymalna dieta w gminach do 15 tys. mieszkańców) i wtedy przewodniczący miałby 1 tys. 9 zł, a zwykły radny 558 zł. Prawdopodobnie w Lewinie uchwalono te niższe stawki, ale to tylko przypuszczenia, dlatego napisaliśmy mejla do Edwarda Kandefera, przewodniczącego rady. Zadaliśmy mu dwa proste pytania: Od jakiej kwoty są teraz naliczane diety, bo w uchwale podane są tylko procenty, czy od kwoty 4. 294 zł (maksymalna dieta), czy od kwoty 2.147 zł (maksymalna dieta w gminach do 15 tys. mieszkańców) oraz czy radni Lewina wstydzą się swoich diet i dlatego ukryli je w procentach, bo w uchwale z 28 lutego 2020 roku były podane konkretne kwoty? Czekamy na odpowiedź.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy