REKLAMA

Senator Szwed z PiS-u do radnego Nowickiego: Zrzeknij się mandatu

Nowicki odchodzi z PiS. Szwed: Zrzeknij się mandatu

Tomasz Nowicki składa pisemną rezygnację z członkostwa w klubie PiS w radzie powiatu. Ujawnia nam, dlaczego tak się stało. Czy radny rozpocznie karierę jako bezpartyjny samorządowiec? Czy może znajdzie dla siebie miejsce w szeregach opozycji?

Jak swoją decyzję o odejściu z PiS motywuje Nowicki? Radny najpierw rzucił partyjną legitymację Prawa i Sprawiedliwości, a teraz opuszcza też klub PiS w radzie powiatu kłodzkiego. - Podziały społeczne, które obserwujemy, są w dużej mierze wynikiem zmian, które zachodzą w stylu prowadzenia polityki. Uważam, że aktualnie jest to proces nieodwracalny i raczej postępujący, a ja ze swoim pokojowym podejściem przestałem się mieścić w politycznej układance. Nie ukrywam, że na decyzję miały także wpływ czynniki natury osobistej - ujawnia radny.

 - Polityka partyjna w połączeniu z polityką samorządową jest bardzo zajmująca, a doba liczy jedynie 24 godziny. Absolutnie nie zamierzam rezygnować z polityki samorządowej. Praca w samorządzie gminnym, czy powiatowym to pole które stwarza ogromne możliwości także dla osób bezpartyjnych, których w naszym regionie przecież nie brakuje. Mało tego, są to osoby bardzo skuteczne i często ogromnie doświadczone - mówi Nowicki.

 

Polityczne korzenie

Do rady powiatu startował z ramienia PiS, którego członkiem był przez kilka dobrych lat. Przewodniczył też swojemu klubowi w radzie powiatu kłodzkiego, a wcześniej był asystentem społecznym senatora PiS-u Aleksandra Szweda. Czy to możliwe, aby po tylu latach pracy po stronie obozu rządzących odciąć się i stać się niezależnym radnym? 

 

W podobnej sytuacji znalazła się ostatnio kolejna radna PiS, Jolanta Kobak. Kliknij, aby przeczytać o tym w artykule

 

Szwed do Nowickiego: Zrzeknij się mandatu

Zdaniem Aleksandra Szweda radny powinien złożyć rezygnację. - Oczywiście za rezygnacją z klubu Prawa i Sprawiedliwości powinno iść zrzeczenie się z mandatu radnego formacji, z której startowało się w wyborach samorządowych - powiedział nam senator. 

Tomasz Nowicki aktualnie jest dyrektorem Muzeum Filumenistycznego w Bystrzycy Kłodzkiej. 

Nie wiadomo, czy dla Nowickiego znajdzie się miejsce w szeregach klubu PO. Zapytaliśmy o to starostę. Maciej Awiżeń nie odpowiedział nam na pytanie w tej sprawie do momentu  publikacji artykułu. 

Czy szykuje się więcej rezygnacji z klubu PiS w kłodzkich samorządach? Będziemy informować na bieżąco

 

Kliknij, aby przeczytać, co Senator Szwed powiedział do posłanki Moniki Wielichowskiej 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Senator Szwed z PiS-u do radnego Nowickiego: Zrzeknij się mandatu

Obrazek użytkownika Zyta123
  • Zyta123
  • 11-11-2020

Zdecydowanie tak powinna być zasada dla wszystkich niezależnie od opcji politycznej - albo dokańczasz kadencję z partią, z której kandydowałeś, albo jak rezygnujesz to ze wszystkiego. Konsekwentnie. Wszystko inne jest po prostu nieuczciwe.
Obrazek użytkownika H J
  • H J
  • 11-11-2020

Prowadząc nabór na przyszłych radnych, trudno nie dostrzec specyfiki tej formy obdarzania zaufaniem społecznym przez wyborców. Wybrana osoba jako Radny posiada wiedzę o programie danej partii, a grupa radnych może wpływać na pozytywne i niesymetryczne zachowania zarządu. Ma ona możliwości poznania złożonych problemów, które splatają się ze wzrostem oczekiwań wyborców. Z drugiej strony warto poznać argumentacje radnego, który już nie chce identyfikować się z partią PiS.

Kłodzko: To już pewne, Hania przed śmiercią była bita i kopana przez konkubenta swojej matki.

Fot. OSP Domaszków

Bystrzyca Kłodzka: W nocy wybuchł pożar w budynku wielorodzinnym. Zobacz zdjęcia z interwencji.

Fot. GDDKiA we Wrocławiu

Kłodzko: Który wariant drogi będzie w końcu realizowany? Odcinek Kłodzko - Ząbkowice zostanie jednak podzielony na dwie części.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×