REKLAMA

Światła powstaną po wypadku na Zajęczej w Kłodzku. AKTUALIZACJA

Światła powstaną na skrzyżowaniu drogii krajowej nr 8 z ulicą Zajęczą w Kłodzku

Fot. Google Streetview

Światła na ulicy Zajęczej w Kłodzku zostaną wybudowane. Działania urzędników nabrały tempa dopiero po tragicznym wypadku. Co takiego się stało, że plan budowy świateł ruszył z miejsca?

Powstaną światła na Zajęczej. Zarządca dróg wojewódzkich szuka wykonawcy na montaż świateł na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 8 z ul. Zajęczą w Kłodzku. 

 

Urzędnicy zwlekali z podjęciem kroków

Ostatnia przebudowa skrzyżowania zakończyła się w lipcu 2018 r. Wtedy urzędnicy myśleli, że obejdzie się bez sygnalizacji świetlnej i wystarczą nowa nawierzchnia, chodniki i oświetlenie drogi. Jednak skrzyżowanie dalej było niebezpieczne. O tym, że zaniechanie budowy sygnalizacji to błąd, świadczy wypadek na Zajęczej z grudnia 2018 roku, w którym zginęła młoda kobieta i jej 4-miesięczne niemowlę. Obwodnica w miejscu skrzyżowania z ulicą Zajęczą od początku sprawiała wiele problemów. Pomimo dobrej nawierzchni, brak ronda czy chociażby sygnalizacji świetlnej dawał się we znaki. Po tragicznym zdarzeniu, oburzeni mieszkańcy domagali się, aby Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postawiła radar przed pechowym skrzyżowaniem. Firmy mają czas na złożenie ofert do 16 listopada 2020, a prace nad sygnalizacją mają zamknąć się w drugim kwartale 2021 r. 

 

AKTUALIZACJA [poniedziałek, 16 listopada godz. 15.00]

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu poinformowała, że 5 firm złożyło swoje oferty pod ogłoszonym przetargiem. Żadna z ofert nie przekracza kwoty założonej przez zleceniodawcę. Teraz komisja przetargowa będzie przeglądać i rozpatrywać złożone oferty. Wkrótce będziemy informować, która firma wykona światła. 

 

Zobacz, co wcześniej pisaliśmy o wypadku, przez który teraz będą światła:

http://klodzko24.eu/1506462526/fotoradar-przed-skrzyzowaniem-smierci 

 

Czy tej tragedii można było uniknąć? 

Zapytaliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad z siedzibą we Wrocławiu, czy czują się odpowiedzialni za śmierć kobiety z 4-miesięcznym dzieckiem i dlaczego pomimo, że już w kwietniu podjęli decyzję, tak dużo minęło czasu do momentu wyboru wykonawcy sygnalizacji świetlnej. Do momentu publikacji artykułu nie odpowiedzieli na nasze pytania. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Światła powstaną po wypadku na Zajęczej w Kłodzku. AKTUALIZACJA

Fot. FB/Tomasz Kiliński

Kopalnia w Nowej Rudzie znów zaprasza turystów już od 1 grudnia

Strajk Kobiet Kłodzko: Radni powiatu kłodzkiego i starosta Maciej Awiżeń odpowiedzieli na oświadczenie Krystyny Śliwińskiej. Samorządowcy są oburzeni.

Radna powiatu kłodzkiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Śliwińska wydała oświadczenie, w którym krytykuje protesty przeprowadzone w ramach Strajku Kobiet. Jest odpowiedź od radnych i starosty.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×