REKLAMA

Stacja Kłodzko Miasto pozostanie bez poczekalni? Starosta apeluje

Stacja Kłodzko Miasto została oddana do użytku na początku lutego

Fot. PKP S.A.

Stacja Kłodzko Miasto została oddana do użytku po gruntownej przebudowie. Zabrakło jednak poczekalni dla podróżnych. Czy uda się to zmienić?

Stacja Kłodzko Miasto zdecydowanie usprawni ruch kolejowy dla mieszkańców powiatu kłodzkiego. Jednak nie mają oni możliwości skorzystać na niej z poczekalni. 

 

Zabrakło najważniejszego

Przystanek Kłodzko Miasto został oficjalnie przekształcony w stację. Pojawiły się nowe perony, windy z myślą o niepełnosprawnych, wiaty, oświetlenie oraz gabloty. Zabrakło jednak podstawowego punktu - poczekalni z toaletami dla podróżnych. Jedyne miejsce, w którym podróżujący mogą oczekiwać na pociąg to ławki. Nie jest to komfortowe rozwiązanie. Starosta kłodzki Maciej Awiżeń napisał w tej sprawie list do prezesa zarządu PKP. Jak się okazuje, brak poczekalni to nie jedyny problem, z którym mogą borykać się mieszkańcy powiatu. O co apeluje starosta? 

Radków - Co słychać u Julki Kuczały? Kliknij tutaj, aby się dowiedzieć 

 

Stacja Kłodzko Miasto pozostanie bez poczekalni? Starosta apeluje

 

Poczekalni nie ma, a kasa będzie zlikwidowana 

Maciej Awiżeń w liście do Krzysztofa Mamińskiego podkreślił przede wszystkim, jak ważnym obiektem obsługi ruchu pasażerskiego jest Stacja Kłodzko Miasto. Na stacji zabrakło poczekalni z toaletą, jak również kasy biletowej. W klimatyzowanej i ogrzewanej poczekalni pasażerowie mogliby schronić się przed pogodą zarówno latem jak i zimą. Wiaty peronowe są na nasypie kolejowym, a więc ciągle panują tam przeciągi. Kolejnym problemem, który poruszył starosta jest planowane zamknięcie kasy biletowej na dworcu Kłodzko Główne. Kłodzko jako miasto powiatowe powinno móc zapewnić pasażerom stały i wygodny dostęp do zakupu biletów oraz obsługi. Przywrócenie poczekalni i pozostawienie kasy biletowej na Kłodzku Głównym to dwie najistotniejsze sprawy, które znacząco wpływają na komfort podróżnych z naszego regionu i odwiedzających nas turystów. W podpisanym jakiś czas temu liście intencyjnym, PKP wyraziło chęć współpracy przy budowie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Kłodzku. Na dniach zapewne dowiemy się, czy spółka w ogóle planuje jeszcze dalszą współpracę z Powiatem Kłodzkim i jaka będzie decyzja w sprawie wymienionych postulatów. 

Natalia Kołodziej, inf. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

 

Kłodzko - Zbigniew Ziobro nakazał aresztować konkubenta matki zmarłego dziecka. Kliknij tutaj, aby przeczytać artykuł 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Stacja Kłodzko Miasto pozostanie bez poczekalni? Starosta apeluje

Obrazek użytkownika Kasia
  • Kasia
  • 27-02-2021

Co do toalety i poczekalni to się zgodzę powinna być.Ale kasa ? W obecnej chwili większość osób kupuje bilety przez internet.A jeżeli nie ma kasy na dworcu to bilet kupuje się u konduktora bez żadnych opłat.Więc jaki sens jest utrzymywanie kasy i generowanie kosztów?
Obrazek użytkownika dobre podsumowanie
  • dobre podsumowanie
  • 01-03-2021

Słuszna uwaga Kasi
Obrazek użytkownika Marcin
  • Marcin
  • 01-03-2021

Oglądam Sesję Rady Miejskiej Kłodzko i zadaje sobie pytanie ,Czy radny Procak nie wykorzystuje mandatu radnego do celów własnych prywatych? Rząda odszkodowania za wał który ponoć wykonał ? Jeśli jest tak wszystko zgodnie z prawem - to dlaczego Burmistrz Szpytma nie rozstrzygnął sprawy wału i nie wypłacił odszkodowania (Kolega Partyjny ,Pan Procak przejął mandat po byłym Burmistrzu ) Jeśli jest tak wszystko zgodne z prawem -to dlaczego Pan Procak nie idzie do Sądu o odszkodowanie . Uważam źe jest niegodne wykorzystanie mandatu radnego do celów własnych i własnej korzyści .

Fot. Aneta Bajer

Nowa Ruda: Doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Strażacy ewakuowali mieszkańców

Fot. Fundacja Itaka

Widziałeś tego mężczyznę? Zadzwoń do fundacji Itaka

Fot. FB/KPRM/ zrzut ekranu

Hotele zamknięte na majówkę, żłobki otwarte od 19 kwietnia. Jakie zmiany jeszcze nas czekają?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×