REKLAMA

Powiat Kłodzki: Starostwo włączyło się do akcji pomocy chorej Monice

Powiat Kłodzki: Monika od wielu miesięcy zmaga się z chorobą nowotworową

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Powiat Kłodzki: Starostwo postanowiło włączyć się w akcję pomocy chorej Monice z Wilkanowa. Co dostanie dziewczynka?

Powiat Kłodzki. Jakiś czas temu pisaliśmy o akcji pomocy dla dziewczynki z Wilkanowa, która walczy z rakiem. Jak się okazało, starostwo w naszym powiecie także dołożyło swoją cegiełkę. 

 

Wsparcie podczas leczenia

Starosta Maciej Awiżeń razem z pracownikami starostwa włączyli się do akcji, która ma sprawić, że na twarzy Moniki znów pojawi się uśmiech. Przygotowali kartki pełne serdecznych słów skierowanych w stronę młodej dziewczyny, a dodatkowo zadbali też o prezenty. Monika dostanie zestaw do rysowania i pluszaki, które może chociaż na chwilę pomogą jej odzyskać dobre samopoczucie. Piotr Marchewka razem z Moniką Dobniak z zarządu powiatu kłodzkiego przekazali upominki dla Moniki na ręce Lucyny Popławskiej, dyrektorki szkoły podstawowej w Wilkanowie. To właśnie tam można wysyłać i zanosić listy dla dziewczynki. 

 

Powiat Kłodzki: Starostwo włączyło się do akcji pomocy chorej Monice

 

Walka z chorobą

10-letnia Monika z Wilkanowa, z gminy Bystrzyca Kłodzka już od wielu miesięcy walczy z rakiem. Przeszła już operacje i serie chemioterapii, lecz choroba nie daje za wygraną. Monika musiała znowu położyć się do szpitala we Wrocławiu. Młoda dziewczynka jest odizolowana od rodziny i przyjaciół, z daleka od rodzinnego domu. Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika zachęca, aby wesprzeć ją w tych trudnych chwilach i wysłać kartkę lub laurkę z życzeniami czy dobrym słowem. To na pewno poprawni dziewczynce humor i podniesie na duchu, aby miała siłę na dalszą walkę z rakiem. Monika interesuje się rysowaniem i gotowaniem. Poza tym uwielbia bawić się z psem Reksiem i dwoma falistymi papugami. Zwierzęta czekają na nią w domu. Mamy nadzieję, że już niedługo będzie mogła tam wrócić. 

Natalia Kołodziej, inf. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

 

Powiat Kłodzki - Czy występują u nas zgony po szczepieniach? Kliknij tutaj, aby sprawdzić

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki: Starostwo włączyło się do akcji pomocy chorej Monice

Fot. Aneta Bajer

Nowa Ruda: Doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Strażacy ewakuowali mieszkańców

Fot. Fundacja Itaka

Widziałeś tego mężczyznę? Zadzwoń do fundacji Itaka

Fot. FB/KPRM/ zrzut ekranu

Hotele zamknięte na majówkę, żłobki otwarte od 19 kwietnia. Jakie zmiany jeszcze nas czekają?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×