REKLAMA

Powiat Kłodzki: Które muzeum możesz już odwiedzić?

Powiat Kłodzki: Lista muzeów otwartych dla zwiedzających

Fot. Muzeum Żaby Kudowazdroj.pl

Powiat Kłodzki: Muzeum Twierdza Kłodzko

Fot. Twierdza Kłodzko

Powiat Kłodzki: Muzeum Papiernictwa

Fot. Muzeum Papiernictwa

Powiat Kłodzki: Dawna Kopalnia w Nowej Rudzie

Fot. Muzeum Dawna Kopalnia Nowa Ruda

Powiat Kłodzki: Ruchoma Szopka w Wambierzycach

Fot. Ruchoma Szopka

Powiat Kłodzki: Minieuroland

Fot. Minieuroland Kłodzko

Powiat Kłodzki: Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Fot. Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Powiat Kłodzki: Ekocentrum PNGS

Fot. Wikipedia

Powiat Kłodzki: Wiemy, do którego muzeum możesz wybrać się już dzisiaj.

Powiat Kłodzki. Zgodnie z częściowo zniesionymi obostrzeniami, od 1 lutego bieżącego roku otwarte mogą być muzea, galerie sztuki oraz biblioteki. Obiekty te mogą działać przy jednoczesnym zachowaniu reżimu sanitarnego. Które muzea w naszym powiecie są już gotowe na przyjęcie odwiedzających? Zobacz listę. 

 

Twierdza Kłodzko

Można normalnie zwiedzać Twierdzę Kłodzko, obydwie trasy są otwarte. Dostępna jest główna trasa turystyczna oraz chodniki kontrminowe. Całość można zwiedzić wybierając tzw. Pakiet Komendanta. Nie trzeba wcześniej rezerwować miejsca. Na górne trasy turyści mogą wybrać się sami, bez przewodnika. Natomiast do podziemi idzie się tylko i wyłącznie z przewodnikiem. Dzieci poniżej 5 roku życia nie wejdą zwiedzać chodników kontrminowych, ponieważ obowiązuje zakaz. Twierdza Kłodzko jest czynna codziennie w godzinach 9.00 - 15.00. W związku z obostrzeniami zwiedzanie Twierdzy z przewodnikiem odbywa się w maksymalnie 12-to osobowych grupach. 

 

Muzeum Papiernictwa Duszniki-Zdrój

Muzeum jest otwarte od wtorku do piątku od godziny 9.00 do 15.00, natomiast w soboty i niedziele od 9.00 do 17.00. W Muzeum Papiernictwa obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, najlepiej przez telefon. Jeżeli chodzi o grupowe zwiedzanie, każde 5 osób wchodzi osobno i spędza w muzeum 15 minut. Chyba, że jest to jedna rodzina żyjąca razem, wtedy może wejść większą grupą. Takie są wymogi przez obostrzenia. 

 

Dawna Kopalnia Nowa Ruda

Muzeum jest otwarte od wtorku do niedzieli od godziny 9.00 do 15.00. Zwiedzanie grupowe zaczyna się od 25 osób. Grupowe wycieczki do muzeum należy wcześniej zapowiedzieć telefonicznie i umówić wybrany termin. Wejścia do podziemi odbywają się regularnie co 60 minut. Ostatnie wejście jest o godzinie 15.00. 

 

Ruchoma Szopka Bożonarodzeniowa w Wambierzycach 

Szopka także czeka już na odwiedzających. Otworzyła się po zniesieniu obostrzeń. Do kwietnia będzie otwarta w godzinach od 10.00 do 16.00. Ostatnie wejście wypada na godzinę 15.45. 

 

Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych

Ekocentrum znowu działa od 2 lutego przy zachowaniu wszystkich rygorów sanitarnych. W obiekcie może przebywać jednocześnie maksymalnie 20 zwiedzających. Ekocentrum jest czynne od 9.00 do 16.00 od wtorku do niedzieli. 

 

Minieuroland Kłodzko

Niestety w tej chwili obiekt jest zamknięty zgodnie z obowiązującymi przepisami. Właściciele Minieurolandu liczą, że może uda im się otworzyć już w przyszłym tygodniu. Jeżeli z obiektu zostaną zdjęte obostrzenia, to będzie on otwarty od godziny 9.00 do 16.00. Sytuacja jest dynamiczna. 

 

Muzeum Ziemii Kłodzkiej 

Z informacji podanych przez przedstawicieli muzeum wynika, że jest ono zamknięte. Trwa właśnie modernizacja całego obiektu, który zaczął się w lutym ubiegłego roku i ma potrwać do grudnia 2021 r. i pochłonie 1 mln. euro. Jest to pierwsza od dawna tak poważna modernizacja obiektu. Póki co wiadomo tyle, że muzeum jest zamknięte do odwołania. 

Natalia Kołodziej, inf. Muzea Powiat Kłodzki 

 

Powiat Kłodzki - samorządowcy porozmawiają z przedsiębiorcami. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki: Które muzeum możesz już odwiedzić?

Fot. Redakcja

Szalejów Górny: Na drodze między Szalejowem Górnym, a Polanicą-Zdrój doszło do wypadku. Jedna osoba jest ranna

Fot. Nadesłane

Wambierzyce: W przeciągu miesiąca, aż trzy daniele zostały zagryzione przez psy na terenie skansenu. Uwaga, zdjęcia dla osób o mocnych nerwach

Fot. KPP Kłodzko

Uderzył butelką nastolatka, bo ten nie dał mu papierosów. Co grozi napastnikowi, który zaatakował 15-latka?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×