REKLAMA

Powiat Kłodzki: Mieszkanka dała oszustowi 19 tysięcy złotych

Powiat Kłodzki: Kobieta za bardzo zaufała poznanemu w internecie mężczyźnie

Powiat Kłodzki: Oszuści internetowi są coraz bardziej kreatywni w swoich działaniach. Zobacz, w jaki sposób mieszkanka naszego powiatu została okradziona

Powiat Kłodzki. Oszuści internetowi wymyślają coraz to nowsze sposoby na wyciągnięcie pieniędzy od niczego nieświadomych mieszkańców. 

 

Amerykański żołnierz 

Mieszkanka powiatu kłodzkiego poznała mężczyznę przez internetowy portal społecznościowy. Podawał się on za amerykańskiego żołnierza będącego na misji. Po jakimś czasie korespondowania ze sobą, mężczyzna poprosił kobietę o pożyczenie pieniędzy na opłatę wysłanej przez niego paczki. Mieszkanka naszego powiatu przelała na wskazane przez niego konto 19 tysięcy złotych. Wtedy oszust urwał kontakt. Policja przestrzega przed wpłacaniem pieniędzy na konto obcych osób. - Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się ofiarą przestępstwa - tłumaczą policjanci z Kłodzka. 

 

Senior online

Kłodzcy funkcjonariusze chcą także zadbać o bezpieczeństwo w sieci seniorów z naszego powiatu. Przygotowali specjalne szkolenie, które ma na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi oszustwom, kradzieżom, rozbojom oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. Seniorzy, którzy wezmą udział w spotkaniu, uzyskają pakiet informacji, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie. Będą mogli zadawać pytania, na które w trakcie spotkania  odpowiedzą policjanci. Szkolenie odbędzie się 12 kwietnia 2021 roku o godzinie 9.00  w serwisie YouTube na profilu Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Natalia Kołodziej, inf. KPP Kłodzko, podinsp. Wioletta Martuszewska

 

Powiat Kłodzki - Od kwietnia możesz śledzić, gdzie jest twój autobus. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki: Mieszkanka dała oszustowi 19 tysięcy złotych

Fot. Aneta Bajer

Nowa Ruda: Doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Strażacy ewakuowali mieszkańców

Fot. Fundacja Itaka

Widziałeś tego mężczyznę? Zadzwoń do fundacji Itaka

Fot. FB/KPRM/ zrzut ekranu

Hotele zamknięte na majówkę, żłobki otwarte od 19 kwietnia. Jakie zmiany jeszcze nas czekają?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×