REKLAMA

Powiat Kłodzki: 3 miliony dla mieszkańców na wymianę źródeł ciepła

Powiat Kłodzki: Już są wyniki konkursu Ziemia Kłodzka - Czyste Powietrze

Powiat Kłodzki: Gminy naszego powiatu dostaną setki tysięcy złotych na wymianę źródeł ciepła.

Powiat Kłodzki: Znamy już wyniki konkursu na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła. Ilu mieszkańców zakwalifikowało się do programu?

 

Czyste Powietrze

W naborze uczestniczyły gminy Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Lądek-Zdrój, Międzylesie, Radków, Stronie Śląskie oraz Stoszowice. Głównym celem projektu jest zwalczanie emisji zanieczyszczeń kominowych na terenie gmin ziemi kłodzkiej. Jest to projekt grantowy, a pieniądze mają zostać przekazane na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła. Najczęściej są to stare piece węglowe, tzw. kopciuchy. W ramach programu planowana jest modernizacja co najmniej 199 szt. źródeł ciepła. Jego całkowity budżet stanowi ponad 3,3 mln. zł. Można dostać do 70% dofinansowania na wymianę pieca.

 

Gmina Kłodzko

W gminie Kłodzko na wymianę pieców z programu pójdzie ponad 560 tys. zł. Dofinansowanie otrzymało łącznie 31 grantów. 4 wnioski zostały odrzucone, a 3 wycofane. Aby dostać się do programu należało spełniać odpowiednie wymogi. Jednak jest jeszcze możliwość, że dofinansowanie zostanie zwiększone. Wtedy kolejne osoby z listy grantów będą mogły podpisać umowę. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZOBACZYĆ LISTĘ RANKINGOWĄ

 

Gmina Bystrzyca Kłodzka

w gminie Bystrzyca Kłodzka dofinansowanie otrzymają 53 wnioski. 18 wniosków obejmuje mieszkania w domach jednorodzinnych, a pozostałe 35 wniosków zostało złożonych w ramach wymiany źródeł ciepła w domach wielorodzinnych. Całkowita kwota dofinansowania dla gminy to ponad 710 tys. zł. Z czego na domy jednorodzinne pójdzie nieco ponad 342 tys. zł, a na wielorodzinne około 368 tys. zł. Wszystkich zarejestrowanych wniosków było razem 68. 

KLIKNIJ TUTAJ I ZOBACZ LISTĘ WYGRANYCH WNIOSKODAWCÓW

 

Gmina Lądek-Zdrój

W Lądku-Zdroju zostały złożone łącznie 62 wnioski. 35 z nich dostanie dofinansowanie o łącznej wartości ponad 543 tys. zł. Lądek-Zdrój wnioskował o kwotę dofinansowania opiewającą na ponad 824 tys. zł. 

 

Gmina Międzylesie

Mieszkańcy gminy Międzylesie złożyli razem 29 wniosków - 13 na domy jednorodzinne i 14 na domy wielorodzinne. Tylko dwa z nich zostały odrzucone. Kwota dofinansowania wyniosła ponad 373 tys. zł. 

 

Gmina Stronie Śląskie

W Stroniu Śląskim dofinansowanie otrzyma 30 grantów o łącznej wartości 393 tys. zł. Jeden wniosek został odrzucony. 

Natalia Kołodziej

 

Powiat Kłodzki - Kliknij tutaj, aby przeczytać o specjalnej sesji rady powiatu poświęconej przedsiębiorcom

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki: 3 miliony dla mieszkańców na wymianę źródeł ciepła

Kłodzko: Przy zjeździe na Orlen doszło do kolizji 4 samochodów osobowych

Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym w Kłodzku.

Kłodzko: Samochód zbierający odpady potrącił kobietę. Była reanimowana na miejscu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×