REKLAMA

Które ośrodki narciarskie w Powiecie Kłodzkim otworzą się w lutym?

Czy ośrodki narciarskie w Powiecie Kłodzkim otworzą się na turystów?

Fot. Zieleniec Ski Arena

Ośrodki narciarskie w Powiecie Kłodzkim informują o swoich decyzjach wobec dalszych obostrzeń.

Ośrodki narciarskie w Powiecie Kłodzkim póki co pozostają zamknięte. Przedsiębiorcy zapowiadają, co zamierzają zrobić w lutym. Czy w tym sezonie zimowym będzie można jeszcze pojeździć na nartach? 

 

Wydłużone obostrzenia

Wielu właścicieli firm nastawiało się, że będą mogli wrócić do pracy od 18 stycznia - wraz z końcem ferii zimowych w całym kraju. Tak się jednak nie stało. Obostrzenia zostały przedłużone do końca stycznia. Niestety nie ma w tej chwili żadnej gwarancji, że 1 lutego branża hotelarska, turystyczna i gastronomiczna wrócą do normalnego funkcjonowania. Ośrodki narciarskie w Powiecie Kłodzkim wysłały już niejeden apel do premiera, aby pozwolił im na powrót do pracy. Niektórzy przedsiębiorcy wyłamali się z rządowych nakazów. Jak to wygląda w naszym powiecie? Będzie otwarcie stoków pomimo restrykcji? 

 

Ośrodki narciarskie w Powiecie Kłodzkim - aktualna sytuacja

Sokolec - Przełęcz Sokoła

Przedstawiciele ośrodka nie podają na ten moment informacji, czy zamierzają powrócić do działania pomimo obostrzeń. Ostatnie komunikaty są podawane z okresu ferii zimowych. Ośrodek Przełęcz Sokoła poparł akcję stowarzyszenia Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne. Kliknij, aby przeczytać więcej o akcji PSNiT.

 

Przygórze - Przy Górze 

Przedstawiciele ośrodka zadeklarowali, że nie otworzą stoków dopóki nie będzie na to oficjalnej zgody. - Nie stać nas na utratę możliwości korzystania z tarczy, jak również na wysokie mandaty z tego tytułu. Stosujemy się do wytycznych rządu - podkreślają. Przy Górze także podpisuje się pod apelem PSNiT. 

 

Zieleniec - Zieleniec Ski Arena

Ośrodek w Zieleńcu być może otworzy się 1 lutego. Także popiera akcję PSNiT. Niezależnie od efektów rozmów z rządem, planuje od 1 lutego wznowienie działalności w zmodyfikowanej formie i zakresie. W połowie przyszłego tygodnia poznamy więcej szczegółów. - Wciąż jednak pozostajemy w nadziei, że mimo wszystko będziemy mogli funkcjonować w pełnym zakresie i na normalnych warunkach przy zachowaniu reżimu sanitarnego - zaznaczają przedsiębiorcy. 

 

Lądek-Zdrój - Stacja Narciarska Lądek-Zdrój

Stacja w Lądku - Zdroju podpisała się pod apelem Polskich Stacji Narciarskich i turystycznych. Poza tym faktem, nie ma na ten moment innych informacji odnośnie wznowienia działania. 

 

Czarna Góra - Czarna Góra Resort

Resort poparł apel PSNiT. - Mamy świadomość, że wspólna praca i nieustanna walka o przetrwanie całej branży to klucz do pobudzenia gospodarki i zadbania o zdrowie fizyczne i psychiczne Polaków - mówią przedstawiciele resortu. - Cały czas mamy nadzieję na w miarę możliwości normalny sezon, który w skróconej formie nadal mógłby się odbyć. Jak widać zima jest już zwarta i gotowa, my również. Czekamy tylko na zielone światło - deklarują. 

O wszelkich nowościach w funkcjonowaniu stoków będziemy informować na bieżąco. 

Natalia Kołodziej

 

Strajk Kobiet wystawił senatorowi Szwedowi mandat karny. Kliknij, aby dowiedzieć się za co

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Które ośrodki narciarskie w Powiecie Kłodzkim otworzą się w lutym?

Obrazek użytkownika ICEK
  • ICEK
  • 25-01-2021

Dużo krzyczą a i tak nie otworzą.To taka presja na Rząd ale może coś to da i władza ulegnie w maju lub czerwcu.

Fot. KPRM

Obowiązkowa maseczka zamiast przyłbicy. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Czesi odnotowują wysoki wzrost zakażeń brytyjską odmianą koronawirusa. Czy dotrze ona do powiatu kłodzkiego?

Fot. Janusz Polska.org

Kłodzko: Sprawa śmierci 3-letniej dziewczynki okazuje się mieć drugie dno. Czy warto wstrzymać się z osądami wobec matki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×