REKLAMA

Nowa Ruda: Skarpa osuwa się na ulicę

Nowa Ruda: Czy skarpa stanowi niebezpieczeństwo dla kierowców?

Fot. OSP KSRG Nowa Ruda - Słupiec

Nowa Ruda: Czy skarpa stanowi niebezpieczeństwo dla kierowców?

Fot. OSP KSRG Nowa Ruda - Słupiec

Nowa Ruda: Strażacy zabezpieczyli osuwającą się skarpę na ulicy Cmentarnej.

Nowa Ruda. W piątek, 22 stycznia o godzinie 15.50 strażacy zabezpieczali osuwającą się skarpę. 

 

Wyjazd na prośbę burmistrza

Skarpa osuwała się w Nowej Rudzie na ul. Cmentarnej. Na drogę spadały głazy i ziemia. W zabezpieczaniu skarpy wzięły udział dwa zastępy straży pożarnej z OSP Nowa Ruda - Słupiec. Wszystkie działania zostały wykonane na prośbę burmistrza. Był to tak zwany wyjazd gospodarczy - nie interwencja. Strażacy zabezpieczyli skarpę, żeby nie stanowiła zagrożenia dla poruszających się kierowców i pieszych. 

 

Nowa Ruda: Skarpa osuwa się na ulicę

 

Czarny punkt

Skarpa na ul. Cmentarnej to miejsce, w którym należy zachować szczególną ostrożność. Niestety kilka lat temu miał tam miejsce tragiczny wypadek. Z wspomnianej skarpy spadło wtedy drzewo, wprost na przejeżdżający samochód. Kierowca zginął na miejscu. Po tym zdarzeniu postanowiono, że wszystkie drzewa ze zbocza zostaną wykarczowane. Jednak tak się nie stało. Z informacji czytelników wynika, że na skarpie dalej leżą połamane oraz powyrywane drzewa. Mieszkańcy skarżą się, że boją się poruszać tą trasą. Drogę osłania jedynie metalowa siatka ogrodzeniowa. Czy to wystarczy, żeby zapobiec kolejnej tragedii?  

Natalia Kołodziej

 

Kliknij tutaj, aby przeczytać relację z protestu przedsiębiorców w Stroniu Śląskim 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (10): Nowa Ruda: Skarpa osuwa się na ulicę

Obrazek użytkownika Anonim
 • Anonim
 • 23-01-2021

Dlaczemu jest tam wysyłana OSP Słupiec skoro bliżej mają inne jednostki np. OSP Drogosław, OSP Jugów, OSP Włodowice? Wszędzie się wpycha OSP Słupiec.... Już jeżdżą na drugi koniec gminy np do ludwikowice na pożar śmietnika a nie wyślą jednostki z tej miejscowości w której się coś dzieje... Na ich profilu na Facebooku został poruszony ten temat to posuwali wpisy ludzi bo ktoś im zwrócił uwagę. Widać układy na linii osp-burmistrz-komendant PSP. Ktoś dostał w łapę żeby tylko oni jeździli. Rączka rączkę myje. Powinny się tym zająć odpowiednie służby
Obrazek użytkownika SB
 • SB
 • 24-01-2021

W Nowej Rudzie brakuje takiego dyrygenta jak Bartczak ..IKONA SOLIDARNOŚCI TWÓRCA. ..EKONOMISTA ...PRAWNIK ....POLONOSTATA.....GENIUSZ ...BARTCZAK. ..
Obrazek użytkownika Aramis
 • Aramis
 • 24-01-2021

Może anonim zapyta dlaczego, a później wnioskuje o jakimś układzie. Strażaku z innej jednostki, z Włodowic czy Jugowa nie podpalaj za 15 zł na godzinę i nie zasdrosc. To był wyjazd gospodarczy więc za darmo
Obrazek użytkownika ZIK
 • ZIK
 • 30-01-2021

Nie mozna zamiescić komenrza krytycznego wobec wladz Nowej Rudy ,taki mamy klimat .
Obrazek użytkownika Kasia
 • Kasia
 • 30-01-2021

Skarpa się osuwa ? Skąd to zdziwienie przecież to naturalny efekt następstwem wycinki drzew.Specjaliści tego nie powiedzieli wycinając drzewa ? Jaki urząd tacy specjaliści.Widocznie jakaś zaprzyjaźniona firma znajomych z urzędu wycinała drzewa.Zaprzyjaźniona firma urzędu remontuje też basen i skończyć nie może.....Ale włos z głowy jej nie spadnie
Obrazek użytkownika Lawrientij
 • Lawrientij
 • 01-02-2021

Na ulicy Cmentarnej proponuje Panu Burmistrzowi zrobic operat geologiczno -hydrologiczny i jesli pozwoli na wykonanie gabionow wypelnionych kruszywem skalnym lub kamieniem,to proponuje w podstawe ulozyc gabiony trojkatne o wym.co najmniej 3mb szer,(podstawa gabionu) 3,4mb wysokie i i 1,5mb grube ktore osadzic nalezy w wykopie 2mb glebokosci z osadzonymi w nim palami zelbetonowymi dl.4mb przynajmniej jeden pal na dwa gabiony ,wbitymi w dno wykopu z ktorych 0,5mb powinno wchodzic w trojkatny gabion ulozony w wykopie.na calej dlugosci zabezpieczanej skarpy,co trzeci gabion powinien byc osadzony na wystajacym slupie zelbetonowym..Natepnie za gabionami trojkatnymi podstawy, ukladac wznoszaco po zboczu skarpy, gabiony trapezowe o tej samej grubosci lecz zmniejszajac dlugosc gabionow kolejnej warstwy w miare zblizania sie do wierzcholka skarpy,lub do wyznaczonego przez geologa miejsca zabezpieczenia skarpy.Zabudowa taka,powinna wykluczyc na dekady mozliwosc osowania sie skarpy.To jest jedynieplan ,szczegoly powinni ustalic i zkreslic specjalisci.Innej rady dla tego miejsca nie widze,bo go po prostu nie ma poza likwidacja calej skarpy i roslinnosci ,ale czy o to Burmistrzowi chodzi,nie jestem pewien
Obrazek użytkownika Lawrientij
 • Lawrientij
 • 01-02-2021

Znam to miejsce bardzo dobrze i Pan Burmistrz chyba zdaje sobie sprawe z pozostawienia tego problemu samemu sobie,bo erozja guntu postepuje i moze sie zdarzyc ,ze ktoregos pieknego dnia po duzej ulewie,mieszkancy Nowej Rudy ujrza na ul.Cmentarnej, naturalna zapore na Wlodzicy,,a skutki takiej niespodzianki moga okazac sie oplakane.
Obrazek użytkownika do Lawrientij
 • do Lawrientij
 • 01-02-2021

Wszystko cacy tak powinni to wyglądać jak opisujesz, ale przypuszczam a nawet jestem pewien ze w UM. Twojego tekstu nikt nie przyswoił a czytali to pewnie jak jakąś książkę Stanisława Lema. Dobra nieważne! Malik zrobi z mchu i paproci inżynierami będą żwirek i muchomorek i będzie ok.
Obrazek użytkownika Lawrientij
 • Lawrientij
 • 01-02-2021

Rozumiem wszystko ,nie urodzilem sie w ostatnim dwudziestoleciu,i jesli juz z zalozenia, podejma sie tego,zadania,to moze sie zdarzyc tak,ze wybiora najgorsza ale tez najdrozsza firme ktora wykona zlecenie z materialow bez certyfikatow co bedzie sie rownac z wolna amerykanka,czyli cale przedsiewziecie moze okazac sie druga warszawska czajka..Ale to tylko zdarzyc sie moze w przpadku skrajnej nieodpowiedzialnosci wlodarzy miasta.A moze jednak Urzad Miasta zaskoczy wszystkich i okaze kunszt pomyslunku i wykonawstwa na miare XXI wieku??? Ktoz to moze znac mysli Ratusza ?
Obrazek użytkownika Kimbo
 • Kimbo
 • 02-02-2021

Oni w Ratuszu mają tylko jedna myśl ! Jak najdłużej utrzymać się przy korytach.

Kłodzko: Zbigniew Ziobro podał przyczynę śmierci dziewczynki z Kłodzka. Nowe, dramatyczne fakty wychodzą na światło dzienne.

Fot. KPRM

Obowiązkowa maseczka zamiast przyłbicy. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Czesi odnotowują wysoki wzrost zakażeń brytyjską odmianą koronawirusa. Czy dotrze ona do powiatu kłodzkiego?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×