REKLAMA

Nowa Ruda: Nowy właściciel odebrał już samolot MIG-21

Nowa Ruda: Mieszkańcy muszą ostatecznie pożegnać się z zabytkiem

Fot. OSP KSRG Nowa Ruda - Słupiec

Nowa Ruda: Mieszkańcy muszą ostatecznie pożegnać się z zabytkiem

Fot. OSP KSRG Nowa Ruda - Słupiec

Nowa Ruda: Mieszkańcy muszą ostatecznie pożegnać się z zabytkiem

Urząd Miejski w Nowej Rudzie

Nowa Ruda: Mieszkańcy muszą ostatecznie pożegnać się z zabytkiem

Urząd Miejski w Nowej Rudzie

Nowa Ruda: Stało się. Zabytkowy samolot MIG-21M, przez wielu uznawany za symbol miasta, nie będzie już ozdabiał centrum

Nowa Ruda. Samolot MIG-21M, wylicytowany na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, został odebrany przez nowego właściciela. 

 

Za 30 tysięcy

Tyle kosztował zabytkowy samolot, który znalazł nowego właściciela przez internetową licytację WOŚP. Nabywca dotrzymał danego słowa i zapłacił za zabytek, który do tej pory był wizytówką Nowej Rudy. 30 tysięcy zasili konto WOŚP i przyczyni się do zakupu nowego sprzętu medycznego dla szpitali w całym kraju. Dzisiaj, 30 marca, samolot został odebrany przez swojego właściciela i jest w drodze do nowego miejsca. - Szkoda, zawsze robiło wrażenie jak zza szczytu wynurzał się mig, ale to w słusznym celu więc jest plus całej tej operacji - skomentował przekazanie samolotu jeden z mieszkańców. 

 

Nowa Ruda: Nowy właściciel odebrał już samolot MIG-21

 

Skąd się u nas wziął?

Burmistrz Kiliński i radni miasta Nowa Ruda, przekazali na licytację WOŚP samolot MIG-21M, który został darowany Nowej Rudzie przez firmę ASCO z Wrocławia, podczas 8 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już ponad 20 lat temu. Stało się to po tym, jak pierwotny zwycięzca licytacji nie wpłacił za niego pieniędzy. Samolot jest niesprawny i był "zaparkowany" od 20 lat w tym samym miejscu.  Jeszcze kilka lat temu, MIG-21, znajdujący się przy wjeździe do centrum Nowej Rudy był chlubą miasta. Można go było zobaczyć niemal na wszystkich folderach i widokówkach promujących miasto. Wszystko za sprawą jego historii, ale tej najnowszej. W styczniu 2000 r. samolot został wylicytowany przez osobę podającą się za noworudzkiego biznesmena podczas aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Problem pojawił się kilka dni po zakończeniu licytacji, gdy okazało się, że jej zwycięzca nie ma zamiaru zapłacić 150 tys. zł za wylicytowany przedmiot. Wtedy właściciel jednej z firm ochroniarskich we Wrocławiu postanowił, że to zrobi, a następnie przekaże MIG-a mieszkańcom miasta Nowa Ruda. 

Natalia Kołodziej 

 

Stronie Śląskie - 14 latek potrącony na pasach. Kliknij tutaj, aby zobaczyć film z miejsca zdarzenia

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nowa Ruda: Nowy właściciel odebrał już samolot MIG-21

Fot. Schronisko Sowa

Ruszyła internetowa zbiórka, a dzierżawca schroniska ujawnia, kto i za co żąda od niego ponad 70 tys. zł

Fot. Zaginieni Policja

Widziałeś mężczyznę? Poinformuj policję, gdzie może przebywać.

Fot. FB/Łukasz Czech

Dziś otwarto oficjalnie zbiornik przeciwpowodziowy w Roztoce, w gminie Międzylesie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×