REKLAMA

Nowa Ruda: Wszystko, co musisz wiedzieć o wywozie śmieci

Nowa Ruda: Zmiany w gospodarowaniu odpadami mają ułatwić życie mieszkańcom

Fot. Ilustracyjne

Nowa Ruda: W gminie zaszło wiele znaczących zmian pod kątem wywozu śmieci. Co musisz wiedzieć?

Gmina Nowa Ruda: Władze gminy chcą usprawnić procedury związane z wywozem śmieci. 

 

Deklaracje śmieciowe

Na terenie gminy Nowa Ruda ciągle rośnie ilość wywożonych śmieci. Żeby uszczelnić gospodarkę śmieciową, urzędnicy gminni będą kontrolować składane deklaracje śmieciowe. Będą one sprawdzane pod kątem deklarowanej liczby mieszkańców. Urzędnicy będą sprawdzać dokumenty o: zameldowaniu mieszkańców, pobieraniu 500+, przyjęciu dzieci do szkół czy przedszkoli, dostarczaniu wody i odbiorze ścieków oraz dokumenty pomocy społecznej. Będą nawet prowadzić wywiad środowiskowy. Ma to zapobiec oszustwom, których dopuszczają się mieszkańcy gminy. W razie stwierdzenia oszustwa w liczbie osób zamieszkujących dany lokal, zostanie naliczona opłata nawet do 5 lat wstecz wraz z odsetkami. Jeśli zmieniła się liczba mieszkańców w domu, można wypełnić nową deklarację i złożyć ją w urzędzie gminy. Kliknij tutaj, aby pobrać deklarację. 

 

PSZOK - Co mogę oddać?

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych to miejsce, w którym mieszkańcy pozostawić mogą odpady komunalne zebrane w sposób selektywny. PSZOK nie przyjmuje odpadów zmieszanych oraz nieposegregowanych. Dostarczone odpady nie mogą być także zanieczyszczone żadnymi innymi odpadami. Nie ma możliwości dostarczania na PSZOK odpadów w workach żółtych tak jak odbywa się to podczas odbioru spod domu, tzn. plastików, metali  i odpadów wielomateriałowych w jednym żółtym worku.

 

Wywóz śmieci

Jeżeli komukolwiek zdarzy się zapomnieć terminów wywozu śmieci, nic straconego. Można od teraz pobrać aplikację, która przypomina o nadchodzącym terminie. Jest w niej również zapisany harmonogram wywozu śmieci do końca bieżącego roku.

 

Nowa Ruda: Wszystko, co musisz wiedzieć o śmieciach

 

Natalia Kołodziej, inf. Gmina Nowa Ruda

 

Kłodzko - Topienie koronawirusa zainteresowało media ogólnopolskie. Kliknij tutaj, aby zobaczyć filmik

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nowa Ruda: Wszystko, co musisz wiedzieć o wywozie śmieci

Fot. Aneta Bajer

Nowa Ruda: Doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Strażacy ewakuowali mieszkańców

Fot. Fundacja Itaka

Widziałeś tego mężczyznę? Zadzwoń do fundacji Itaka

Fot. FB/KPRM/ zrzut ekranu

Hotele zamknięte na majówkę, żłobki otwarte od 19 kwietnia. Jakie zmiany jeszcze nas czekają?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×