REKLAMA

Młoty: Rząd dokończy budowę na największej elektrowni w Polsce

Młoty: Budowa elektrowni, która zaczęła się w latach 70. wreszcie ma szanse na dokończenia.

Fot. Ilustracyjne / Canva

Młoty: W piątek, 16 lipca, we Wrocławiu odbyły się konsultacje poświęcone Rządowemu Funduszowi Polski Ład. Jednym z priorytetowych działań programu dla naszego regionu jest dokończenie budowy Elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach.

Młoty. Elektrownia szczytowo-pompowa w Młotach ma być największą elektrownią tego typu w Polsce. Koszt inwestycji szacuje się na 3-4 mld. złotych.

Budowa elektrowni w Młotach ruszyła już w 1972 roku, wstrzymano ją w 1981 roku, następnie ponownie przywrócono, aż w 1989 roku przeprowadzono prace zabezpieczające. Rząd postanowił dokończyć tę inwestycję, nadając jej status priorytetowy w założeniach Europejskiego Zielonego Ładu.

<<Gdzie wyłączą prąd w tym tygodniu? Sprawdź>>

Elektrownia ma przyczynić się do rozwoju południowej części Ziemi Kłodzkiej. Elektrownie szczytowo-pompowe to pewnego rodzaju magazyn energii. Służą jako zabezpieczenie w przypadku, gdyby zabrakło energii ze źródeł odnawialnych. Moc elektrowni w gminie Bystrzyca Kłodzka będzie wynosić 750 MW.

<<W Nowej Rudzie wreszcie otwarto basen. Mamy zdjęcia>>

<<Nagroda za pomoc w znalezieniu mordercy. Widziałeś go?>>

 

Autor: Zuza K. Wolska
Info i grafika: odnawialne-firmy.pl, materiały promocyjne programu Polski Ład

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Młoty: Rząd dokończy budowę na największej elektrowni w Polsce

Fot. Czytelnicy

Strachocin: Czołowe zderzenie dwóch aut, są poszkodowani.

Kobiecym Okiem: Letnie wydanie naszego magazynu cieszy się dużym zainteresowaniem. Już teraz możesz obejrzeć go w wersji cyfrowej.

W Kłodzku powstała dyskoteka. Dziś nastąpi jej otwarcie. Jak wygląda?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×