MKS Nysa Kłodzko: Derby z Piastem zakończone remisem

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. MKS Nysa Kłodzko

MKS Nysa Kłodzko: Derby z Piastem zakończone remisem - Zdjęcie główne

Mecz MKS Nysa Kłodzko kontra Piast Nowa Ruda zakończył się remisem | foto Fot. MKS Nysa Kłodzko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości MKS Nysa Kłodzko: Drugi mecz w tym sezonie i drugi remis w derbach pomiędzy Nysą i Piastem

MKS Nysa Kłodzko - Derby pomiędzy Nysą, a Piastem Nowa Ruda zakończyły się wynikiem 0:0.

Derby bez wyrazu

Spotkanie rozegrało się na stadionie w Nowej Rudzie w ramach 33. Kolejki IV Ligi. Mecz sędziował Filip Paszczyk jako sędzia główny oraz asystenci w Wałbrzycha - M. Mordarski i W. Kozik. Niestety derby nie były porywające. Właściwie przez całą pierwszą połowę, sytuacje można było policzyć na palcach jednej ręki. - Środowe mecze charakteryzują się tym, że są wolniejsze. Zawodnicy są po pracy czy po szkole, do tego pogoda nie pomagała, więc tempo meczu było średnie – mówił trener Piasta, Przemysław Malczyk. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Jednak drużyna Piasta miała jedną dobrą okazję do objęcia prowadzenia. W 58. minucie Nysę po uderzeniu Pedro od utraty gola uratował słupek, a po chwili piłkę z linii bramkowej wybił jeden z defensorów Nysy. Pomimo braku fajerwerków na boisku, spotkanie na pewno dobrze zapamiętają juniorzy, którzy dostali szansę pokazania swoich umiejętności. W 67. minucie na placu gry pojawił się Kamil Jelonkowski oraz Mateusz Miłoś. Już dzisiaj, w sobotę MKS Nysa Kłodzko rozegra kolejne spotkanie z Lechią Dzierżoniów, która aktualnie znajduje się na drugim miejscu w tabeli rozgrywek IV Ligi Dolnośląskiej.

Zła passa

Niestety urazy i kontuzje nie omijają piłkarzy Nysy w tym sezonie. W 35. minucie meczu kontuzji nabawił się Kuba Kierkiewicz. Zawodnik przeszedł już badania, uraz jest bardzo poważny - zerwane więzadła krzyżowe. Zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego jest bardzo kosztowny, dlatego podczas sobotniego meczu Nysy z Lechią Dzierżoniów o godz. 17.00, na kłodzkim stadionie będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na pomoc w leczeniu defensora MKS.