REKLAMA

Martyna Wojciechowska i niezwykły fotograf z Dusznik-Zdroju

Martyna Wojciechowska zachwyca się pracą fotografa z Dusznik-Zdroju

Fot. Cris Froese Pics

Martyna Wojciechowska zachwyca się pracą fotografa z Dusznik-Zdroju

Fot. Cris Froese Pics

Martyna Wojciechowska na swoim profilu w mediach społecznościowych zachwyca się niezwykłą fotografią artysty z Dusznik-Zdroju.

Martyna Wojciechowska chwali zdolnego fotografa. Mężczyzna pochodzi z Dusznik-Zdroju. Pracował nad ujęciem dwa lata.

 

To wcale nie fotomontaż

Martyna Wojciechowska tłumaczy, że magiczne ujęcie to wcale nie photoshop. - Po prostu zdolny fotograf i duża dawka cierpliwości - podkreśla. Fotografia nazywa się Tańczący z Wilkami i przedstawia wschód księżyca w pełni za Narożnikiem Gór Stołowych. Tego typu ujęcie można złapać tylko 3 razy w roku. - O ile pogoda jest łaskawa. Musi być wykonane dzień przed pełnią w miesiącach październik, listopad, grudzień - wyjaśnia Martyna Wojciechowska. Autor zdjęcia planował je od dwóch lat. Do udziału w projekcie zaprosił swojego przyjaciela i jego dwa psy - wilczaki czechosłowackie. Podróżniczka uważa, że fotograf z Dusznik-Zdroju jest bardzo utalentowany. 

 

Autor Zdjęcia

Fotografię wykonał artysta pochodzący z Powiatu Kłodzkiego. Przedstawia się jako Cris Froese. Twierdzi, że już od długiego czasu chciał złapać taki kadr, ale nie pozwalała na to pogoda. Tym razem jednak się udało. - Wychodząc na wycieczki nigdy nie idę z myślą żeby polować na niesamowite kadry. Najważniejsze dla mnie jest być w tych niezwykłych miejscach, wczuć się w atmosferę, odpocząć od codzienności, pomarzyć… I potem te marzenia przelewają się w moje prace. Jest tylko jeden warunek: Muszę przebywać w mojej okolicy czyli w Górach Stołowych, Bystrzyckich lub Orlickich. Nigdzie indziej nie jestem w stanie stworzyć niczego magicznego. Kocham to miejsce tak bardzo, że stałem się jego częścią na zawsze - podkreśla Cris Froese. Kilka minut po zrobieniu zdjęcia okolica wyglądała właśnie tak: 

 

Martyna Wojciechowska Cris Froese

 

 

Jego filozofia

Cris Froese opisuje, że od kiedy pamięta, był zafascynowany swoją okolicą. Jako dziecko lubił wraz z przyjaciółmi robić wycieczki piesze lub rowerowe. Jednak nie interesowały go szlaki wytyczone przez kogoś innego, tak samo w turystyce jak i sztuce czy fotografii. - Taka właśnie jest moja twórczość. Rozgrywa się w realnym świecie ale często o nierealnych porach lub w nierealnych warunkach atmosferycznych - wyjaśnia Cris.

Natalia Kołodziej, inf. Cris Froese Pics

 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć wystawę w muzeum w Dusznikach-Zdroju

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Martyna Wojciechowska i niezwykły fotograf z Dusznik-Zdroju

Powiat Kłodzki: Podsumowujemy najważniejsze informacje o szczepieniach. Ile osób z Powiatu Kłodzkiego udało się zaszczepić do połowy stycznia? Sprawdź dane.

Polanica-Zdrój: Funkcjonariusze policji ścigali młodego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Powiat Kłodzki: Zachęcamy do udziału w badaniu . Czy jesteś zadowolony z życia w swojej miejscowości?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×