REKLAMA

Lądek-Zdrój: Zmarł były burmistrz Adam Szmidt

Lądek-Zdrój: 8 lutego zmarł Adam Szmidt

Fot. Radosław Pietraga

Lądek-Zdrój: Pogrzeb ostatniego naczelnika miasta, Adama Szmidta odbędzie się 12 lutego.

Lądek-Zdrój. W poniedziałek, 8 lutego w wieku 78 lat odszedł Adam Szmidt. Pogrzeb byłego burmistrza Lądka-Zdroju odbędzie sie już w piątek, 12 lutego. 

 

Ostatni naczelnik

Adam Szmidt z pewnością na stałe zapisał się w kartach historii miasta Lądek-Zdrój. Był on ostatnim naczelnikiem miasta i gminy w latach 1984-1990 oraz pełnił funkcję burmistrza przez trzy kadencje. Od 1994 do 1998 r. oraz od 2002 do 2010. Przez całe życie był aktywnym działaczem samorządowym. 

 

Życiorys

Burmistrz Adam Szmidt urodził się w 1943 r. w Skórczu, w woj. pomorskim. Ukończył studia na Akademii Rolniczej w Poznaniu, gdzie uzyskał tytuł magistra i inżyniera. Przez lata nauczał przedmiotów zawodowych w szkołach rolniczych. Życie zaprowadziło go do Lądka-Zdroju, gdzie pełnił funkcję naczelnika miasta. Ustąpił z urzędu w 1990 r. po pierwszych demokratycznych wyborach samorządowych i następnie pracował w Szkole Podstawowej nr 2 w Lądku-Zdroju. Tam pełnił funkcję dyrektora. W 1994 r. po raz pierwszy został wybrany na burmistrza miasta. Wygrał polityczną rywalizację z Andrzejem Dylewskim. 4 lata po zakończeniu pierwszej kadencji powtórzył swój sukces i objął stanowisko na kolejne dwie kadencje. W tym czasie działał też jako członek zarządu powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Kłodzku. Był druhem honorowym OSP w Lądku. 

 

Wypadek

W lipcu 2007 r. Adam Szmidt zdejmował gniazdo pszczół z drzewa. Spadł z drabiny i doznał poważnego urazu głowy. Zapadł w śpiączkę. Wybudził się po kilku miesiącach, lecz po tym wypadku nie wrócił już na ścieżkę zawodową. - Ja, zapewne jak większość mieszkańców, zapamiętam Go jako pogodnego człowieka, otwartego na ludzi i zawsze gotowego poświęcić im nawet chwilkę czasu w napiętym grafiku - wspomina mieszkaniec Krystian Takuridis. Pogrzeb Adama Szmidta odbędzie się w piątek, 12 lutego o godzinie 14.00 w kościele p.w. Św. Mikołaja w Radochowie. 

Natalia Kołodziej, inf. Krystian Takuridis

 

Gmina Kłodzko - Nie żyje Jerzy Lis. Kliknij, aby czytać dalej

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Lądek-Zdrój: Zmarł były burmistrz Adam Szmidt

Fot. Redakcja

Szalejów Górny: Na drodze między Szalejowem Górnym, a Polanicą-Zdrój doszło do wypadku. Jedna osoba jest ranna

Fot. Nadesłane

Wambierzyce: W przeciągu miesiąca, aż trzy daniele zostały zagryzione przez psy na terenie skansenu. Uwaga, zdjęcia dla osób o mocnych nerwach

Fot. KPP Kłodzko

Uderzył butelką nastolatka, bo ten nie dał mu papierosów. Co grozi napastnikowi, który zaatakował 15-latka?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×