REKLAMA

Koronawirus w Czechach. Jak wygląda sytuacja za granicą?

Koronawiurs Czechy. Jak wygląda sytuacja w Nachodzie?

Czy przejedziesz przez granicę do Czech? Jak Czesi radzą sobie z koronawirusem? Wszystko, co musisz wiedzieć zanim zaplanujesz kolejną podróż.

Koronawirus w Czechach. Ostatni gwałtowny wzrost zachorowań w Czechach był w czwartek, 12 listopada - 9 015 nowych przypadków. Od tamtej pory zarażonych pojawia się coraz mniej. 14 listopada liczba nowych przypadków spadła do 7 357. Pomimo tak trudnej sytuacji, Polacy mogą przyjeżdżać do Czech do pracy. - Dzieje się tak, dlatego, że są robione im testy. Dzięki nim ludzie normalnie pracują. Można przyjechać także do nas z innych powodów rodzinnych, biznesowych oraz zdrowotnych, lecz tylko na 12 godzin. Wtedy nie trzeba robić testu - podpowiada burmistrz Nachodu.

 

Zobacz, co piszemy o podróżach Polaków do Czech: 

 

http://klodzko24.eu/624468366/czechy-zamykaja-granice-dla-polakow

 

Koronawirus w Czechach - Nachod

Dzisiaj, 14 listopada w samym Nachodzie pozytywny wynik na koronawirusa ma 315 osób. Wojsko nie nadzoruje ludzi na ulicach, natomiast żołnierze pomagają w szpitalach robić testy. - W Nachodzie przebywa aktualnie 10 żołnierzy. W poniedziałek nastąpił kryzys - było więcej chorych ludzi niż łóżek, pełne obłożenie szpitali. Jednak udało się to szybko opanować - mówi specjalnie dla nas Jan Birke, burmistrz Nachodu. Na ten moment sytuacja jest ustabilizowana. Panuje tendencja spadkowa, jeśli chodzi o zachorowania. - Pod koronawirus w Czechach stworzono około 5 tysięcy nowych łóżek polowych dla chorych, ale na ten moment na szczęście nie ma aż takiej potrzeby, aby z nich korzystać - przyznaje Jan Birke.   

 

Obostrzenia w Czechach

Czesi nie mogą wychodzić z domu od godziny 21.00 do 5.00 nad ranem ze względu na wprowadzoną godzinę policyjną. Nie mogą także swobodnie przemieszczać się, z wyjątkiem wyjść po zakupy, do pracy, do apteki i lekarza oraz z psem. Jednak nawet spacer z czworonogiem jest ograniczony do 500 metrów od domu. Obowiązuje nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych. Zabronione są zgromadzenia powyżej dwóch osób. Działanie szkół, restauracji i hoteli zostało wstrzymane. Podobnie jak w Polsce, część sklepów jest zamknięta. Otwarte są tylko sklepy spożywcze, apteki i drogerie.  

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Koronawirus w Czechach. Jak wygląda sytuacja za granicą?

Kłodzko: To już pewne, Hania przed śmiercią była bita i kopana przez konkubenta swojej matki.

Fot. OSP Domaszków

Bystrzyca Kłodzka: W nocy wybuchł pożar w budynku wielorodzinnym. Zobacz zdjęcia z interwencji.

Fot. GDDKiA we Wrocławiu

Kłodzko: Który wariant drogi będzie w końcu realizowany? Odcinek Kłodzko - Ząbkowice zostanie jednak podzielony na dwie części.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×