REKLAMA

Kłodzko: Przedsiębiorcy postulują o zwolnienie z trzech opłat

Kłodzko. Przedstawiciele branży turystycznej i gastronomicznej jasno stawiają swoje oczekiwania

Fot. Barbara Glińska

Kłodzko. Są 3 konkretne opłaty, z których kłodzcy przedsiębiorcy chcą zostać zwolnieni. Zobacz, jakie są efekty pracy komisji roboczej w sprawie branży turystycznej.

Kłodzko. W czwartek, 18 lutego odbyło się spotkanie online przedsiębiorców z gminy Kłodzko z władzami miasta. Była to komisja robocza, na której miały zostać opracowane konkretne propozycje pomocy przedsiębiorcom z branży turystycznej naszego regionu. 

 

Oczekiwania 

Od kilku tygodni władze miasta pracują nad propozycjami pomocy dla tych najbardziej poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa. 10 lutego odbyła się specjalna sesja rady powiatu poświęcona właśnie  branży turystycznej. W czwartek, 18 lutego dialog rozpoczęty na radzie powiatu był kontynuowany w formie komisji roboczej, zorganizowanej przez Adama Łąckiego, przewodniczącego komisji ds. Rozwoju, Promocji, Turystyki i Ochrony Środowiska. W komisji wzięli udział starosta, samorządowcy i biznesmeni z całej Ziemi Kłodzkiej oraz Barbara Glińska, właścicielka restauracji Przy Żelaznym Moście w Kłodzku, która reprezentowała kłodzkich przedsiębiorców. Pomimo wielu tarcz finansowych, właściciele firm z naszej okolicy w wielu przypadkach są pozostawieni sami sobie. Koszty utrzymania pustych lokali nie maleją, a więc o konkretną pomoc musieli zwrócić się do lokalnych samorządów. 

Lądek-Zdrój - Karambol trzech aut w Trzebieszowicach. Kliknij, aby zobaczyć film z miejsca zdarzenia 

 

Kłodzko: Przedsiębiorcy postulują o zwolnienie z opłat

 

Zwolnienie z opłat

Z wspomnianych, konkretnych propozycji pomocy, jak do tej pory władze naszej gminy zaproponowały zwolnienie z 1/3 opłaty za pozwolenie na sprzedaż alkoholu oraz z tzw. podatku lokalnego. Jednak to za mało, aby odciążyć mieszkańców mających własne biznesy z narastających opłat. - 6 miesięcy bez jakiegokolwiek dochodu, bez pensji, bez wynagrodzenia pozwalającego na życie na podstawowym poziomie. Wyobraźcie sobie proszę, że oprócz tego, że nie pobieracie pensji macie mnóstwo wydatków - podkreśliła Barbara Glińska. Przedstawiła również konkretne rozwiązania pomocowe z innych gmin w całej w naszym powiecie, a także w całej Polsce, które zaoferowały pomoc powoli upadającym już przedsiębiorcom. Czyli jak widać, da się to zrobić. Dlatego kłodzcy właściciele firm z branży turystycznej postulują o: 

Zwolnienie opłaty za koncesję na alkohol za cały 2021r.

Zwolnienia z podatku od nieruchomości,

Zwolnienia z opłaty za zajęcie pasa drogowego pod ogródki restauracyjne 

Czy uda im się wynegocjować choć część z wymienionych postulatów? I kiedy właściwie będą mogli powrócić do częściowego chociaż funkcjonowania? Będziemy informować na bieżąco. 

Natalia Kołodziej

 

Gmina Kłodzko - Kolejny mieszkaniec spał wyziębiony na śniegu. Kliknij, aby czytać dalej

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzko: Przedsiębiorcy postulują o zwolnienie z trzech opłat

Fot. Zdzisław K. Polska-org

Lewin Kłodzki: W wyniku wypadku jedna osoba trafiła do szpitala.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

KPP Kłodzko

Polanica-Zdrój: Tym razem praworządność nie opłaciła się mieszkańcowi powiatu kłodzkiego. Zgłosił włamanie i sam przy okazji wpadł.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×